Cibalia je konačno prekinula crni niz od pet uzastopnih prvenstvenih poraza

Dario
Dario
dario.lamut@novosti.hr

Cibalia je konačno prekinula crni niz od pet uzastopnih prvenstvenih poraza. U 13. kolu Prve hrvatske nogometne lige u Vinkovcima Cibalia je s 1:0 pobijedila Slaven Belupo iz Koprivnice. Od prve minute nogometaši Cibalije su prepustili vođenje igre gostima, a oni su bili u čvrstom bloku i nisu im dozvoljavali da se razmašu. Takvom taktikom Cibalia je držala sve konce pod svojom konrrolom. Odluka o pobjedniku pala je u 34. minuti. Dupli pas su izveli Pervan i Dabro, nakon kojeg je napadač Cibalije izašao sam pred Markovića i mirno poentirao za vodstvo Cibalije i veliko slavlje na tribinama. Cibalia je od 50. minute imala igrača više jer je zbog drugog žutog kartona isključen gostujući igrač Ivanovski. Od tada se očekivala agresivnija igra Cibalije, ali od toga nije bilo ništa, ostali su Vinkovčani dosljedni svojoj igri i na kraju za tu upornost bili nagrađeni s tri boda i četvrtom prvenstvenom pobjedom u ovoj sezoni, sasvim zasluženo. Na tablici Cibalia na 8. mjestu ima 12 bodova. U 14. kolu gostuje kod Rudeša koji na posljednjem 10. mjestu tablice ima 7 bodova.