13 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Cibalia još jednom “prosula” bodove na domaćem terenu

HNK Cibalia Vinkovci u okviru 27. kola ugostio je NK Dugopolje, a po četvrti put u nizu Nebeskoplavi su remizirali na domaćem travnjaku rezultatom 0:0. Tako je vinkovački sastav upisao 46. ovosezonski bod te se nalazi na trećem mjestu.

U prvom poluvremenu Dugopoljci su se postavili u čvrsti blok, a igrači Cibalije nisu uspjeli pronaći rješenje kako bi ozbiljnije ugrozili vratara Tonija Silića. U 20. minuti domaćin je imao dobru mogućnost postići zgoditak, no na vrlo dobar centaršut Karla Išasegija nije najbolje reagirao Karlo Miljanić. Desetak minuta kasnije iz slobodnog udarca pokušao je Šimun Mikolčić, no Silić je uspješno ukrotio pokušaj, a do kraja poluvremena priprijetio je još Ivan Mihaljević.

Drugih 45 minuta donijelo je još manje kvalitetniju predstavu oba sastava. Trener Tomislav Radotić izmjenama igrača i formacije pokušao je promijeniti stanje na terenu, no do toga ipak nije došlo. Uglavnom su to bili pokušaji iz prekida, a nekakav jači pritisak Nebeskoplavi su ostvarili tek pred kraj utakmice, no bod ide zasluženo u Dalmaciju.

Idući izazov za vinkovačkog drugoligaša je u petak, kada će Cibalia gostovati u Zagrebu kod NK Dubrava Tim Kabel.