Petak, 26. travnja 2024.

Cibalia-Mladost 3:2

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Na svom stadionu u Vinkovcima danas su igrači Cibalije, u utakmici 17. kola 3. HNL Istok, ugostili Mladost iz Ždralova, momčadi koja je u prošlom kolu na svomu travnjaku uvjerljivo svladala Slogu iz Nove Gradiške s 3:0. Cibalia je pak s druge strane u ovaj dvoboj ušla bez poraza u proteklih osam utakmica, kao vodeća momčad lige.

Emotivno je bilo prije početka utakmice, kada je podno zapadne tribine Cibalijina stadiona otkriveno spomen obilježje, a predstavnici kluba, igrači, navijači i prijatelji poklonili su se najvatrenijem navijaču Nebesko-plavih Stjepanu Vojniću, koji nas je prerano napustio.

Još u jesenskom dijelu sezone moglo se vidjeti da su Vinkovčani nemilosrdni na svom terenu, a to se pokazalo i danas, protiv vrlo dobre Mladosti. No, nije tako izgledalo na samom početku utakmice, jer poveli su gosti prilično rano, odnosno već u drugoj minuti utakmice. Na sreću, nisu igrači trenera Petra Tomića dozvolili protivnicima da se stabiliziraju i poslože nakon početnog vodstva, pa je već nakon dvije minute na 1:1 izjednačio Ždinjak. Dobra, agresivna igra domaćih isplatila se već do kraja prvog poluvremena, kada Bajić postiže pogodak za vodstvo od 2:1, igrala se 28. minuta utakmice. U nastavku također dobra i zanimljiva utakmica, čuvali su minimalno vodstvo domaći veći dio drugog poluvremena, da bi ipak 15-ak minuta prije kraja gosti izjednačili iz jedanaesterca. Do kraja utakmice gledali smo pritisak domaćih i traženje pogotka vrijednog tri boda, koji je i došao i to u 93. minuti, zahvaljujući Doganu.

Bila je ovo još jedna utakmica u kojoj Cibalia dolazi do sva tri boda u sučevoj nadoknadi, jer ista se stvar, naime, dogodila i u prošlom kolu u Jurjevcu. Ovom pobjedom Vinkovčani su učvrstili prvo mjesto na prvenstvenoj tablici i ostali na sigurnoj udaljenosti ispred Čepina.