29 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Cibalia ostavila srce na terenu, ali Rijeka ipak opravdala ulogu favorita

HNK Cibalia Vinkovci u okviru osmine finala SuperSport Hrvatskog kupa ugostio je NK Rijeku, prvoligaša koji se bori za sami vrh ljestvice. Vinkovčani su pružili odličan otpor favoriziranom protivniku, no gosti su ipak slavili rezultatom 3:1.

Prvu priliku na utakmici imala je Cibalia preko Josipa Pejića, no njegov udarac iz daljine sigurno je obranio Martin Zlomislić. Ubrzo je u 7. minuti Alen Grgić prošao desnom stranom i uputio udarac, no odličnom intervencijom iskazao se domaći vratar Ivan Križanović. Rijeka je do vodstva stigla u 32. minuti, Dejan Petrovič dubinskom loptom pronašao je Veldina Hodžu, koji je odlično spustio za Franju Ivanovića, a ovaj je mirno realizirao matnu poziciju za 1:0. Cibalia je do poravnanja mogla doći u 36. minuti, Pejić je sjajno uposlio Karla Miljanića čiji je pokušaj uspio ukrotiti Zlomislić. Do kraja poluvremena pokušao je i Jurica Bajić, ali njegov udarac izvana otišao je pokraj vrata.

Nastavak susreta prilikom su otvorili Riječani, no pokušaj Ivana Smolčića iz dobre pozicije otišao je pokraj gola. Gosti su udvostručili vodstvo u 73. minuti, domaća obrana nije najbolje reagirala u ovoj situaciji, lopta se odbila do Jankovića koji s tri metra „zakucava” loptu u suprotni kut. Međutim, Cibalia se u tom trenutku nije predala, a zasluženi pogodak došao je svega dvije minute kasnije. Bajić je izveo slobodni udarac s desne strane, vratar Zlomislić odbio je loptu, na koju je natrčao Miljanić i pogodio za 2:1. Ipak, do senzacije i preokreta Vinkovčani nisu uspjeli doći, a sve nade utišao je Grgić, koji je pokupio jedan otpadak u šesnaestercu te je u 84. minuti dvoboja stavio konačni rezultat i „točku na i”.

“Došla nam je Rijeka, a odmah se u gradu sve podiglo na jednu veću razinu. Mislim da smo pružili jedan odličan otpor, Rijeka je imala više od igre i više prilika, ali imali smo i mi. Zadovoljan sam današnjom utakmicom, iako je u konačni rezultat 3:1”, utakmicu je prokomentirao Siniša Sesar, trener HNK Cibalia Vinkovci.

“Znali smo da teren neće biti baš najbolji, izveli smo kombiniranu momčad koja je ispunila cilj prolaska dalje, a to je jedino bitno. Odmorili smo neke igrače za utakmicu sa Slaven Belupo, tamo će nam nedostajati nekoliko igrača, ali s današnjom utakmicom smo zadovoljni”, izjavio je nakon susreta Željko Sopić, trener NK Rijeka.

Iako je poražena, Cibalia je protiv Rijeke ostavila odličan dojam. Za nebeskoplave sada slijedi zimska stanka, a prvu utakmicu proljetnog dijela sezone odigrat će protiv NK Zrinski Osječko 1661 sredinom veljače.