Petak, 19. travnja 2024.

Cibalia prekinula “post” pobjedom 2:1 protiv Rudeša

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Nogometaši Cibalie prekinuli su danas negativan niz od četiri prvenstvena poraza za redom. U utakmici 8. kola Druge HNL na svom su travnjaku pobijedili vrlo kvalitetnu momčad NK “Rudeš” 2:1.

Hrabro, ali i pametno ušli su igrači trenera Mladine u ovu utakmicu. Nismo vidjeli presing kakav je momčad Cibalie, pogotovo kada je domaćin, radila u dosadašnjim utakmicama, a puno više pozornosti posvetili su obrani, što se protiv ovako kvalitetnog protivnika pokazalo kao pun pogodak.

U tri minute dva pogotka Cibalie

Iako je momčad Rudeša imala kontrolu igre i izgledala puno bolje na terenu, u jednom odlično izvedenom kontra napadu Cibalia u 20. minuti preko Mate Bajića dolazi u vodstvo od 1:0. Samo tri minute kasnije odličnim udarcem nekih dvadesetak metara za 2:0 pogađa Stjepan Salapić. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice Rudeš pritišće i želi što prije postići pogodak koji bi možda okrenuo utakmicu na njihovu stranu. Međutim, igrači Cibalie uspješno se brane, a napravili su i još nekoliko izglednih prilika za pogodak.

Ipak u 90. minuti Rudeš smanjuje na 2:1. Nakon dobrog ubačaja iz slobodnog udarca počasni pogodak za goste postiže kapetan gostiju Leonard Mesarić. U pet minuta sudačke nadoknade igrači Rudeša pritišću obranu domaćih i pokušavaju postići pogodak za barem jedan bod, ali igrači Cibalie uspjeli su se obraniti i na kraju ipak, zasluženo slaviti.