24 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Crjepari “petardom” zaključili sezonu, Jarminčani uzeli puni plijen u Županji

Utakmicama u subotu i nedjelju spušten je zastor na još jednu sezonu najveće nogometne lige u Hrvata, MŽNL Osijek-Vinkovci. Radnički iz Dalja od prije je poznat kao novi prvak, a u posljednjem kolu pobjedu su upisali Dilj i Borinci.

Crjepari su se na pravi način oprostili od ove natjecateljske sezone pobijedivši na svom travnjaku Otok rezultatom 5:0. U prvom dijelu susreta jedini pogodak postigao je Marko Terzić, ali je zato gostujuća obrana u nastavku kapitulirala čak četiri puta. Dva puta u listu strijelaca upisao se Danijel Kuzmić, a po jedan gol za visoku pobjedu pridodali su Marko Martinković i Lovro Danka.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su u Županji Radnički i Borinci. Posljednjeplasirani klub iz Jarmine iznenađujuće je stigao do pobjede rezultatom 2:3 i tako sezonu završio s okruglih deset bodova. Ivan Kegalj autogolom doveo je goste u vodstvo nakon 15 minuta igre, poravnao je Antonio Pavelić, a onda u završnici prvog dijela nova dva zgoditka. Najprije je Ivan Buzić ponovno doveo Jarminčane u prednost, ali autogol Davida Ležaića vratio je još jednom stvari na početak. Rezultat 2:2 na semaforu je stajao sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena, a onda konačni ishod postavlja Dominik Babić.

Rasterećeni susret posljednjeg kola odigrali su u Gunju Slavonija iz Soljana i Hašk Sokol iz Starih Jankovaca. Goste je do početnog vodstva doveo Danijel Pastor nakon svega 6 minuta igre, ali vrlo brzo rezultat poravnava Dario Dugonjić. Slavonija je do potpunog preokreta došla u 47. minuti preko Zvonimira Janjića, a takvo stanje na terenu zadržalo se i do posljednjeg sučevog zvižduka.

Prvak iz Dalja sezonu je završio porazom u Dardi, a drugo mjesto na kraju je pripalo Vardarcu koji je uspješno odradio teško gostovanje u Štitaru. Nogometaši Dilja natjecanje su završili na odličnom petom mjestu, dok su Otočani fantastičnim drugim dijelom sezone u potpunosti pobjegli iz opasne zone i završili su točno u sredini poretka. Hašk Sokol navikao je svoje navijače na bolje rezultate i kao 16. momčad prvenstva mogući je putnik u niži rang, a tamo su već i Borinci koji su tranzicijsku sezonu završili na posljednjem mjestu.

IZVOR: HNS Semafor