Četvrtak, 25. travnja 2024.

Croatia 1:1 Cibalia

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Nogometaši Cibalije odigrali su 1:1 u Zmijavcima protiv Croatije. Imala je Cibalia vodstvo sve do sudačke nadoknade kada glavni sudac Davor Ješić pokazuje na 11 metara za domaću momčad. No, krenimo redom.

Trener Petar Tomić promijenio je startnu jedanaestoricu u današnjem susretu i od prve minute, u odnosu na zaostalu utakmicu s Hajdukom II u srijedu, zaigrali su golman Slukić, Marijan Oršolić, Rene Šarić i Ivan Galić. Cibalia je dobro otvorila susret i prva zaprijetila na današnjem susretu, točnije u 2. minuti pred domaćeg vratara izbija Rene Šarić, no Tomić brani Šarićev udarac iz kosa. U 11. minuti uzvraća domaćin udarcem koji brani golman Cibalije, Karlo Slukić. Nebeskoplavi su bolje stajali na terenu od domaće Croatije i organizirano čekali svoje prilike. Jednu takvu imao je Miljanić u 12. minuti, no sa 16 metara puca slabo i vratar domaćih lako hvata njegov udarac. Do kraja poluvremena Cibalia je još jednom uputila udarac prema Tomićevom golu, ali bez promjene rezultata. U drugom poluvremenu gledali smo čvrstu bitku na sredini terena. U 57. minuti promjena rezultata na semaforu, Cibalia vodi, a strijelac je Rene Šarić koji je iskoristio nepažnju domaće obrane i pospremio loptu ispod Tomića za 0:1. Uslijedio je pritisak domaće momčadi kojem su se nogometaši Cibalije spretno othrvali te nisu dopustili domaćinu da ozbiljnije zaprijeti Slukiću.

Igrala se sudačka nadoknada, točnije 93. minuta, kada Nigerijac Diyoke izbija čistu loptu u korner nakon čega domaći igrač pada i djelitelj pravde na današnjem susretu dosuđuje sporni penal za domaćina koji je realiziran na čudan način. Cibalia može žaliti za izgubljena 2 boda jer su bili bolji protivnik na današnjem susretu.