Srijeda, 24. travnja 2024.

Derbi bez pobjednika

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Derbi 8. kola MŽNL Osijek – Vinkovci između nogometaša Otoka i vinkovačkog Dilja završio je bez pobjednika.

Poveli su domaćini u 6. minuti iz jedanaesterca. Strijelac je bio Franjo Damjanović. Samo minutu poslije, Dilj je pogotkom Josipa Markanovića izjednačio na 1:1, što je pokazalo se ostao i krajnji rezultat utakmice. Prvo poluvrijeme loše s obje strane, Otok nešto bolji i konkretniji, ali bez pravih prilika.

U drugom dijelu bolja igra vinkovačke momčadi koja je dominirala terenom te stvorila nekoliko dobrih prilika od kojih će najviše ostati u sjećanju ona iz 93. minute kada Krupa nije iskoristio “matnu” poziciju ostavši sam ispred vratara, ali nažalost napravio je potez “viška”.

“Fer i korektna utakmica uz fenomenalno suđenje. Ostaje žal za propuštenim prilikama u drugom dijelu za nešto više od boda iz Otoka. Prvo poluvrijeme bolji domaćin, drugo mi i mislim da je podjela bodova realan rezultat.”, rekao je Dejan Pavličić, trener Dilja.