1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Dilj na plus 5 pred prvim pratiteljem

Domaćini su u posljednjem 17. kolu ove jesenske polusezone bili kudikamo uspješniji, a momčadi iz donjeg doma upisali su važne bodove u borbi za ostanak u međužupanijskom rangu hrvatskog nogometa.

Vinkovački Dilj nije uspio zadržati zaostatak od 7 bodova za vodećom Dardom, ali su povećali prednost pred trećeplasiranom momčadi i ona sad iznosi 5 bodova. Nogometaši Dejana Pavličića odigrali su „mršavih” 0:0 na gostovanju u Boboti. Borinci su ugostili četvrtoplasiranu ekipu Grabovca i ubilježili jedan bod iako su vodili od 57. minute, no vodstvo Jarminčana trajalo je svega 10 minuta kada su gosti zabili za podjelu bodova. Čak šest golova palo je u Starim Jankovcima, a puni plijen ostaje u Gatini gdje je HAŠK s 4:2 bio bolji od krnjeg Slavonca iz Komletinaca. Pogotke za domaćina zabili su Denis Kujadin, kapetan u ovom susretu, Danijel Pastor Domagoj Jakovljević (2). HAŠK-ovci se tako nisu pomakli sa 16. pozicije jer su Borinci i Olimpija u 17. kolu ostvarili pozitivne rezultate. Olimpija je imala puno lakši zadatak u zadnjem kolu (pobjeda 5:1) u kojem je u Osijeku gostovao posljednji Torpedo. Frankopan je pobjedom nad Radničkim (M) zadržao zaostatak za HAŠK-om od 3 boda, a pobjedu Frankopanu osigurali su Jančić i Luketić pogotkom s bijele točke. Momčad Otoka od polusezone oprostila se pobjedom protiv Borca (KV) koja je izborena nakon preokreta. Sva tri boda Otočanima donio je Franjo Damjanović koji je oba puta zatresao mrežu Kordićevog gola. Izabranici Ivice Vučka pobijedili su pogocima mladog Petrovića Višnjevac 2:0 i tako zaokružili idealnu polusezonu i u proljetnom dijelu mogu planirati svoj put k visokom dometu, put k 3. HNL.