Četvrtak, 25. travnja 2024.

Dilj uvjerljiv, Borinci sve dalje od zone ispadanja

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Kompletirano je 21. kolo MŽNL Osijek-Vinkovci u kojem je najveće iznenađenje „kiks” Darde u Bošnjacima i gostujuće pobjede Borinaca i Mladosti iz Đakovačke Satnice.

Otok se s po jednim pogotkom u oba poluvremena riješio Radničkog iz Županje, a moglo je biti i drugačije da domaćin u drugom poluvremenu nije imao raspoloženog vratara, dok u 82. minuti Damjanović otklanja sve gostujuće nade u pozitivan rezultat. Na kraju zaslužena pobjeda Otoka kojom je potvrdio 32. bod ove sezone. Zrinski je zaustavio lidera prvenstva, završilo je bez pobjednika, a mreže su ostale netaknute u Bošnjacima. Mreže su „dobrano napunjene” u Vinkovcima gdje je Đurić čak šest puta kapitulirao, a s druge strane kapetan domaćih Kelava morao je dva puta vaditi loptu iz svoje mreže. Nešto bolja igra Frankopana u prvom djelu, imali su dva vodstva, no povratkom na teren, nakon pauze, igrala je jedna momčad, domaća. Mladi Kalaica prometnuo se u jednog od junaka subotnje utakmice postigavši dva pogotka kao i iskusni dvojac Pavličić i Bošnjak. Šokadija i HAŠK-Sokol podijelili su bodove u Babinoj Gredi, a gosti iz Starih Jankovaca propustili su realizirati kazneni udarac u drugom poluvremenu. Radnički (M) vratio se na pobjedničke staze pobijedivši u derbiju kola Grabovac 3:0, a fenjeraš Torpedo morao se zadovoljiti s osvojenim bodom s igračem manje. Nakon odlaska Ivice Radoša s klupe, Borinci su preko Ležaića, Šesta i Ilekovića slomili Višnjevac u Osijeku i novom pobjedom zagazili u sredinu tablice, a bodovno se približili gornjem domu međužupanijskog ranga.

Dilj je smanjio prednost Darde, no ona i dalje iznosi velikih 10 bodova, a prema svemu sudeći ostanak će pokušati izboriti do kraja prvenstva Olimpija, Slavonac, Frankopan, Zrinski i HAŠK-Sokol.