17 C
Petak, 20. rujna 2024.

Dilju i Otoku po bod, novi porazi za Hašk Sokol i Borince

U nedjelju su odigrane sve utakmice pretposljednjeg 33. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Dilju je pripao bod u Mecama, Otok i Slavonija podijelili su bodove, dok su nove poraze upisali Borinci i Hašk Sokol.

Crjapari su odigrali susret na izrazito teškom gostovanju kod Radničkog u Mecama, a svakoj strani na kraju je pripao po bod. Vinkovčani su na predah otišli s prednošću od 0:2 zahvaljujući golovima Marka Martinkovića i Luke Muženjaka i u tom trenutku ništa nije sugeriralo da će na kraju utakmica završiti bez pobjednika. Ipak, kako se nogometnim žargonom voli reći, 2:0 najopasniji je rezultat, a to su na „svojoj koži” osjetili i igrači Dilja. Teo Ranogajec s dva pogotka u potpunosti je vratio svoju momčad u život do 65. minute, a do kraja susreta mreže su mirovale.

Nogometaši Hašk Sokola na svojoj su Gatini u Starim Jankovcima upisali novi bolan poraz, a ovoga puta bolji su bili gosti iz Donjeg Miholjca rezultatom 1:4. U 38. minuti Jedinstvu je prednost donio Ivan Barić, dok je njegov imenjak Magić u 59. povisio na 0:2. Nadu domaćinu donio je Leon Konig, ali u samoj završnici gosti postižu dva gola. Najprije je ponovno precizan bio Magić, a „točku na i” stavio je Mirko Vrašnješ duboko u sudačkoj nadoknadi.

Pravu golijadu gledatelji su mogli vidjeti u Jarmini gdje su Borinci poraženi s visokih 3:7 od odlične momčadi Darde. Golijadu je otvorio Marko Oroz u 5. minuti, a vrlo brzo je rezultat povisio Vanja Kovač. Ipak, Jarminčani se do 33. minute preko Ivana Buzića i Ante Jurišića vraćaju na 2:2, ali Oroz uoči predaha ponovno donosi prednost Dardi. Patrik Dubravac poduplao je prednost u 63., a nadu Borincima donio je Domagoj Prišćan. Međutim, momčad trenera Zorana Rubića nije imala snage za preokret, a gostujuću pobjedu potvrdio je još jednim golom Dubravac, kao i Matko Kasač i Toni Panić.

Otok igra proljetni dio sezone jako dobro i to ga je dovelo do rasterećenosti u sredini ljestvice. Ovoga puta Otočani su ugostili soljansku Slavoniju, koja je također u sredini ljestvice, a ova dva sastava ujedno su odigrali jedinu utakmicu bez golova u ovome vrlo raspucanom kolu.

IZVOR: HNS Semafor