Subota, 20. travnja 2024.

Dominik Greifenstein najbolji junior turnira u Zagrebu

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

U nedjelju je u Zagrebu održan 13. Kondor Open 2018, u odličnoj organizaciji taekwondo kluba Kondor na kojem je nastupilo preko 500 natjecatelja iz 66 klubova iz Italije, Slovenije, BiH, Srbije, Mađarske i Hrvatske, među kojima su bili i predstavnici taekwondo kluba Sajnami Vinkovci, koji su i ovaj put ostvarili zapažene rezultate. U kategoriji juniora Dominik Greifenstein osvojio je zlatnu medalju i pehar za najboljeg juniora turnira dok je Fran Čopčić odličnim borbama osvojio 5. mjesto. Za kategoriju kadeta ovo je bio izborni turnir za reprezentaciju Hrvatske, na kojem je nastupio Patrik Sučić koji je unatoč promjeni težinske kategorije ostvario tri uvjerljive pobjede te osvojio srebrnu medalju i bodove koji su ga ostavili u utrci za nadolazeće kadetsko prvenstvo Europe. Slijedeći, ujedno i zadnji izborni turnir bit će održan 20. listopada, u Zagrebu. Natjecatelji su nastupili pod vodstvom trenera Jasmine Lucić i Divijana-Martina Kelave, a na natjecanju je sudila Lea Grbavica.