11 C
Srijeda, 24. travnja 2024.

Drama u Sesvetama: Cibaliji poništen pogodak u 90. minuti

Cibalia je u Sevetama kod istoimenog domaćina odradila gostovanje u sklopu 20. kola Druge HNL i remizirala rezultatom 1:1.

Domaći su prvu priliku kreirali odmah u prvoj minuti susreta preko Luke Viduke koji se našao u dobroj situaciji, no njegov udarac ispod grede izvukao je Filip Kovačević. Nova prilika za Sesvećane dogodila se u 10. minuti kada je Nino Stojanović izbio sam pred vratara Kovačević, ali čuvar mreže gostiju ponovno je otklonio opasnost. Nebeskoplavi su imali jednu priliku i to u 29. minuti kada je Edis Smajić pokušao glavom, ali njegov udarac je bio preslab da bi ugrozio vratara Farisa Krkalića. Domaći su imali posljednju priliku u prvom poluvremenu kada je ponovno pokušao Stojanović, ali njegov udarac iz kosa je otišao preko gola. Na predah se otišlo s rezultatom 0:0. Iako je Cibalia jedno vrijeme držala loptu u svojim nogama, Sesvete su bile konkretnije.

Drugo poluvrijeme započelo je u istom ritmu. Odmah na samom početku, u 46. minuti, Sesvećani su zaprijetili preko bivšeg igrača Cibalije, Petra Rubića, no njegov udarac je otišao pored gola. Prvi u vodstvo dolaze gosti koji su poveli preko Karla Miljanića koji je sjajno pobjegao domaćoj obrani. Nakon pogotka Nebeskoplavi su bili puno bolja momčad, a igra se u posljednjih pola sata totalno rasplamsala. Sesvete su imale priliku u 53. minuti kada je Luka Viduka oprobao udarac s ruba šesnaesterca. Zatim je Matija Fintić zaprijetio u 66. minuti iz slobodnjaka s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla malo iznad gola Kovačevića.

Gosti su imali dvije odlične  prilike za 2:0.  Prvo je u 71. minuti pokušao Andrija Bubnjar kada je njegov udarac s gol-crte očistila obrana domaćih, a svega nekoliko trenutaka ranije u istoj akciji nije sviran čisti kazneni udarac na Miljaniću.  Pet minuta kasnije u prilici se ponovno našao Bubnjar kada je njegov pokušaj zaustavio Krkalić, a zatim je spremno odbijanac dočekao Miljanić koji je s nekoliko metara loptu posalo preko gola. U 78. minuti opasni su bili domaći, Bruno Zdunić je izbio sam pred Kovačevića, ali njegov udarac na prazan gol je uspio očistiti Leon Sopić. Sesvećani poravnavaju rezultat u 84. minuti nakon kornera, a strijelac je bio kapetan Domagoj Muić. U samoj završnici utakmice i 90. minuti se odvijala prava drama kada je poništen pogodak Cibalije zbog zaleđa. Cijela klupa Vinkovčana i 30-ak Ultrasa su skočili i poludjeli, no do promijene odluke nije došlo.

Nebeskoplavi su igrali jako dobrih posljednjih pola sata, ali nažalost nisu ostali nagrađeni s tri boda.