21.3 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Duplo slavlje: Seniori u finalu doigravanja, pioniri među četiri najbolje momčadi

Današnji dan bio je izrazito uspješan za MNK Auralia Futsal. Najprije su pioniri u Vinkovcima izborili plasman među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj, a potom su seniori novom pobjedom protiv HMNK Nova Gradiška izborili plasman u finale doigravanja za SuperSport HMNL.

Vinkovci su danas i sutra domaćin završnice Prvenstva Hrvatske u futsalu u uzrastu pionira. Osam najboljih klubova u ova dva dana razigrava za prvaka države, a pioniri Aurelije danas su svladali MNK Gauni iz Biograda na Moru s 4:3. Golove za vinkovački klub postigli su Luka Perić, Mihael Luketina Milunović i dvostruki strijelac Ivan Bilić. Potrebno je napomenuti kako je vratar Aurelije Filip Žalac šest sekundi prije kraja uspio obraniti deseterac i donio veliko slavlje. Sutra je završni dan, a Aurelia u dvorani Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca polufinale igra u 9:30 protiv MNK Uspinjača – Gimka iz Zagreba.

U večernjem terminu seniori su igrali drugu utakmicu polufinala doigravanja za popunu SuperSport HMNL. Nakon pobjede u prvom susretu, Aurelia je i na gostovanju u Novoj Gradiški slavila. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:2, a oba pogotka za vinkovački klub postigao je Brazilac Caio. U nastavku utakmice Aurelia dolazi do 5:2 zahvaljujući golovima Romea Sušca, Duje Draguna i autogola Stjepana Petrovića. Ipak, domaći sastav nije se predao i dolazi do minimalnog zaostatka. U posljednjih nekoliko minuta Nova Gradiška pokušala je izjednačiti, ali Aurelia je izdržala sve napade i uspjela se plasirati u finale.

Do elitnog ranga potrebno je poraziti još jednog protivnika, a Vinkovčane u finalu čeka MNK Vrgorac, prvoligaš koji je u oba susreta slavio protiv AFC Universitasa iz Splita.