Četvrtak, 25. travnja 2024.

Fenixovci najuspješniji u Rijeci

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

U Rijeci je prošli vikend održano Otvoreno prvenstvo Dalmacije u maketarstvu, pod popularnim nazivom “Ko šta ima novog-koš-nog-2020” u organizaciji Maketarskog kluba ZEPPELIN-Rijeka. Na natjecanju su sudjelovali svi maketarski klubovi iz Dalmacije i Istre te Aero klub Fenix Cerić, jedini iz Slavonije, za što je dobio posebnu nagradu, zahvalnicu “usprkos i unatoč 450 km i koroni”. Kao posebni gosti sudjelovala su još dva kluba, jedan iz Slovenije i jedan iz Italije.

“Naš klub sudjelovao je s 38 maketa iz skoro svih kategorija, zrakoplovi, jet i prop, oklopna vozila sva mjerila, brodovi, diorame, svemirske letjelice, Domovinski rat i druge. Ukupno je bilo 148 natjecateljskih maketa, a naš klub je sudjelovao sa skoro trećinom maketa, što je rezultat dobrih priprema, napora i rada u ovakvim pandemijskim uvjetima”, ističu iz Fenixa.

Na natjecanju su za Fenix nastupili seniori Damir Kuterovac, Darko Krajinović, Mate Rapčan i Mato Barišić, te junior Matej Balen, a tehnička podrška bili su Ivana Rapčan i Ksenija Krajinović. Najbolji rezultat polučio je Damir Kuterovac osvojivši dvije zlatne, dvije srebrne i dvije brončane medalje, Darko Krajinović osvojio je dvije zlatne i dvije srebrne medalje, Mate Rapčan osvojio je dvije zlatne i jednu srebrnu medalju, Mato Barišić osvojio je zlatnu medalju i Matej Balen u juniorskoj konkurenciji srebrnu medalju. Ukupno je osvojeno sedam zlatnih, šest srebrnih i dvije brončane medalje, te posebna Zahvalnicu kao najboljem klubu i najudaljenijem klubu na ovom natjecanju.