2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Fenomenalna Cibalia s igračem manje slavila protiv BSK-a

Nebeskoplavi su po prvi puta pobijedili BSK!

U odgođenoj utakmici 12. kola Cibalia je svladala goste iz Bijelog Brda s 1:0, a jedini pogodak postigao je Hamza Mešanović.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo puno prilika. Igralo se većinom na sredini terena dosta čvrsto s obje strane, a momčad Darka Jozinovića prolazila je lošije u tim duelima. Sudac utakmice bio je dosta lak na kartonima što nije omogućilo još više agresivnosti, a najveća žrtva tog kriterija bio je Adam Nikolić koji je u 35. minuti dobio drugi žuti karton. Što se tiče prilika u prvom dijelu, vrijedi izdvojiti samo slobodan udarac Bubnjara koji je ispao lagan zadatak za vratara BSK-a.

Drugi dio ponudio je više prilika, a prvi su zaprijetili domaći preko Dogana koji izlazi sam na golmana, no njegov udarac odlazi preko gola. Bubnjar se u 51. minuti našao u dobroj šansi, ali i on poput Dogana šalje loptu iznad vrata gostiju. Kovačevića treba posebno istaknuti jer je imao nekoliko fenomenalnih obrana, u 56. minuti prvo je obranio odličan volej, a svega minutu kasnije skinuo je zicer.

Naime, u 57. minuti igrač BSK-a nakon kornera na nekoliko metara se našao sam ispred Kovačevića koji je odličnom reakcijom obranio njegov udarac. Prije toga su gosti imali još jednu odličnu situaciju za pogodak, ali obrana Cibalije je na gol liniji obranila i očistila opasnost. Gosti su imali još dvije dobre prilike koje nisu realizirali, a kod domaćih Jelić nije iskoristio dobru prigodu.

Nebeskoplavi su preživjeli sve, a odlična igra s igračem manje i strpljenje došlo je na naplatu u 91. minuti kada Mešanović postiže zgoditak vrijedan 3 boda.

Vinkovčani su ovom pobjedom skočili na 9. mjesto Druge HNL. Odlična partija Nebeskoplavih i možemo se nadati da ćemo i na proljeće gledati ovakvu Cibaliju. Vremena za slavlje nema puno jer u nedjelju trupe trenera Jozinovića čeka još jedna teška utakmica, gostovanje u Zmijavcima kod Croatije.