Petak, 19. travnja 2024.

Festival crvenih kartona, Cibaliji nakon velikog vodstva ipak “samo” bod

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Vinkovačka Cibalia nakon velikog vodstva nije uspjela nanijeti Kustošiji prvi poraz nakon 9 utakmica. Kustošija se nakon zaostatka od dva pogotka u drugom dijelu vratila i uzela bod.

Robert Perić-Komšić je proigrao i potvrdio da će biti jedna od glavnih vedeta Tomićeve momčadi u nastavku prvenstva. Odlična partija u susretu s Interom nije bila slučajna te je Komšić još jednom pokazao da ga je s Cibalia s pravom dovela na posudbu. Prvo je već u 4. minuti susreta zabio za rano vodstvo Nebeskoplavih te se s prednošću gostiju otišlo na predah. Zatim na scenu stupa ponovno Komšić i to ponovno nakon 4 minute igre u nastavku i svojim drugim pogotkom dovodi Cibaliju u veliku prednost.

Radost Vinkovčana nije dugo trajala. Dvije minute poslije Kustošija je prepolovila prednost gostiju, a u 67. minuti dogodio se jedan od ključnih trenutaka u utakmici. Bizarnim drugim žutim kartonom (napucavanje lopte) Komšić je doveo svoju Cibaliju u podređen položaj, a brojčanu terensku nadmoć Kustošija je naplatila u 70. minuti kada dolazi do poravnanja rezultata.

Domaćin nije imao dugo igrača više jer je u 73. minuti glavni djelitelj pravde bio primoran pokazati crveni karton igraču Kustošije, a Cibalia je teren u zapadnom dijelu Zagreba napustila s 9 igrača. U sudačkoj nadoknadi isključen je Francuz Tia koji je isključen zbog dva žuta kartona.

„Kad se sagleda cijela utakmica mislim da je bod realan. Nažalost, nismo uspjeli sačuvati 2:0 i velika šteta što se ne vraćamo u Vinkovce s tri boda”, izjavio je nakon utakmice pomoćni trener Cibalije, Andrej Kerić, koji je između ostalog istaknuo kako je Cibalia dominirala u prvom poluvremenu, a utakmica je krenula „nizbrdo” nakon isključenja Komšića koji je da nije bilo bizarne situacije mogao postati apsolutni junak na današnjoj utakmici. „Mora biti svjestan da ima žuti karton, ne smije to napraviti. Nadam se da je ovo jedna dobra škola i da se neće više ponoviti”, dodaje Kerić.

Kad se sve uzme u obzir, Vinkovčani mogu biti zadovoljni, osvojen je bod na teškom gostovanju, no nakon vodstva od 0:2 ipak ostaje mali žal za dva „izgubljena boda”.