24 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Fran Budimir, Tomo Petrinić, Kristijan Rohalj i Marko Polešćuk postigli osobne rekorde u Rijeci

Od 14. do 17. prosinca 2023. u Rijeci na Kantridi održavalo se Prvenstvo Hrvatske u 25 metarskim bazenima, a od rujna ove godine je 417 plivačica i plivača Republike Hrvatske uspjelo isplivati potrebne norme za nastup.

Za što bolji finalni plasman borilo se 38 hrvatskih klubova, a za Vinkovački plivački klub nastupali su junior Fran Budimir i mlađi juniori Tomo Petrinić, Kristijan Rohalj i Marko Polešćuk kao jedini predstavnici grada Vinkovaca unazad par godina.

Postigli su osobne rekorde i odlične rezultate:

Tomo Petrinić zauzeo je 17. mjesto na 50 metara slobodno s rezultatom 25.11 i 27. mjesto na utrci 200 metara leptir s vremenom 2:28.79.

Fran Budimir završio je 26. na utrci 50 metara prsno s rezultatom 31.64 te 32. na 50 metara slobodno s rezultatom 24.80.

Kristijan Rohalj plasirao se na 29. mjesto na 50 metara slobodno u vremenu 25.71 i 30. na 50 leptir u vremenu 28.17.

Marko Polešćuk zauzeo je visoko 7. mjesto na utrci 50 slobodno u vremenu 24.28 te ujedno 7. mjesto na 50 leptir u vremenu 26.59. Na utrci 100 slobodno plasirao se na 17. mjesto s vremenom 54.75 i 38. mjesto na 200 slobodno u vremenu 2:06.61.

“Čestitamo svim članovima VPK na nastupu ovog prestižnog natjecanja i klubu na promoviranju plivanja našeg grada na državnoj razini”, poručuju iz VPK-a.