13 C
Petak, 19. travnja 2024.

Furiozna Aurelia slavila u gradskom derbiju

Vinkovački gradski derbi broj 17 završio je neočekivano uvjerljivo za MNK Aurelia Futsal koja je upisala svoju 6. pobjedu protiv rivala, MNK Vinkovci – Učilište Studium. Žuti su slavili rezultatom 9:3.

Momčad s kanovačkog dijela grada povela je već u 1. minuti preko Marija Božića. Igralo se čvrsto s jedne i druge stane te smo na novu priliku čekali do 4. minute kada je kod gostiju prvi puta zaprijetio Marin Ležaić, no njegov udarac obranio je Miron Kobašević.

Minutu kasnije Petar Pedić postiže fenomenalan pogodak (za 2:0) iz mrtvog kuta kada gađa rašlje vratara Dominika Jelinića. Pedić je ponovno bio opasan, ali njegov udarac od bloka završava na vratnici. Romeo Sušac u 8. minuti ponovno trese mrežu plavih, a u istoj minuti Robert Nospak iz kosa gađa prvi kut i odvodi Aureliju na +4. Minutu kasnije Nospak se ponovno upisuje u strijelce, a ovoga puta mu je pomogla i vratnica.

“Domaćini su furiozno ušli u utakmicu, relativno brzo smo došli u veliki zaostatak. Nakon toga smo se stabilizirali, ali bilo nam se teško vratiti tih pet golova prednosti. Kasnije smo se trgli i počeli igrati, pokušali smo stizati, no na kraju ružan rezultat. Nakon 6:3 smo pokušali s golmanom-igračem, ali nije išlo i čestitam domaćinu na pobjedi”, prokomentirao je vratar Vinkovaca, Dominik Jelinić.

Vinkovci su se pojavili u 12. minuti kada je dobro potegnuo Haluška, ali njegov prizemni udarac odlazi pored gola. Svoj udarac oprobao je i Josip Antunović, no Kobašević je upisao odličnu obranu. U 17. minuti Plavi dolaze do pogotka, a strijelac je Marin Ležaić koji je iskoristio deseterac. U istoj minuti Ležaić se našao sam pred Kobaševićem koji je skinuo njegov udarac.

Na samom kraju prvog dijela Jelinić je upisao odličnu obranu kada je obranio udarac Božića koji je ostao sam pred golom gostiju. S rezultatom 5:1 se otišlo na predah.

Druga dionica protekla je u istom ritmu. Jakov Jurišić u 23. minuti smanjuje vodstvo domaćih, no Sušac vraća +4 u 26. minuti nakon odličnog solo prodora.

Do kraja ogleda gradskih rivala vidjeli smo još nekoliko izvrsnih prilika koje nisu realizirane te četiri zgoditka, a posljednji pogodak na utakmici za konačnih 9:3 postigao je Nospak s gola na gol kada su MNK Vinkovci s igračem manje pokušali smanjiti zaostatak.

“Ušli smo odlučno u utakmicu i po tri boda te smo zacrtano i ostvarili. Malo nas je i sreća pomazila kod nekoliko golova, ali glavni ulogu je odigrala naša odlučnost da uzmemo tri boda u derbiju”, istaknuo je kapetan Aurelike, Ivan Bukna.