9 C
Petak, 19. travnja 2024.

Gimnastičarka Sokola Marta Šimunović osvojila broncu

Vinkovačke gimnastičarke jučer su u Osijeku odradile 2. kolo kvalifikacija regije Istok za 1. Prvenstvo Hrvatske u obaveznom programu ženske sportske gimnastike. Pod vodstvom trenerice Vukosave Lozanović djevojčice su nastupale u kategorijama mlađih kadetkinja i mlađih juniorki. Marta Šimunović bila je jedina predstavnica mlađih kadetkinja, a osvojivši broncu osigurala je nastup na Prvenstvu Hrvatske. Mlađe juniorke su predstavljale Helena Puce, Ana Škripač, Luna Aničić i Iva Rupčić koje su u konkurenciji od 30 natjecateljica ostvarile sljedeće rezultate: 17., 20., 23., odnosno 29. mjesto. Prvenstvo Hrvatske u obaveznom programu je na rasporedu za dva tjedana u Osijeku. Dodajmo kako su kadeti gimnastičarskog kluba Hrvatski sokol Vinkovci u Slavonskom Brodu u 2. kolu kvalifikacija za PH ekipno osvojili zlatnu medalju, dok su se Roko Maslać (zlato), Patrik Kordić (srebro), Luka Krmek (bronca) i Martin Klinec (zlato) popeli na postolje u pojedinačnoj konkurenciji. Svi gimnastičari su osigurali nastup na Prvenstvu Hrvatske.