Četvrtak, 18. travnja 2024.

Godina za pamćenje u Karate klubu Vinkovci

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Jedan od uspješnijih sportskih kolektiva u našem gradu zasigurno je i Karate klub Vinkovci, to potvrđuju i rezultati ostvareni u ovoj, 2019. godini. U klubu su više nego zadovoljni, a kako sami ističu, bila je to godina za pamćenje na svim razinama.

Od značajnijih rezultata, onih s državnih prvenstava u Rijeci i Ivankovu ove godine, mogu se pohvaliti srebrom u kategoriji kadeta i broncom u kategoriji mlađih kadeta. Oba rezultata ostvario je Josip Slaviček.

Peta mjesta zauzeli su Mislav Iličić, Ivana Slaviček i Filip Novaković, dok su sedma mjesta ostvarili Filip Periša i Mislav Iličić. Klub je nastupio i na Prvenstvu Balkana u Sloveniji na kojem je Josip Slaviček u svom prvom reprezentativnom nastupu u konkurenciji 26 vrhunskih boraca zauzeo 5. mjesto. Na osnovu svojih izuzetnih rezultata u 2019. godini, Josip Slaviček je dobio poziv i odradio pripreme od 19. do 22. prosinca s karate reprezentacijom Hrvatske u Đurđevcu u sklopu ciklusa priprema za predstojeće Europsko Prvenstvo u Budimpešti koje će se održati u veljači 2020. godine.

Od ostalih jakih međunarodnih turnira Karate klub Vinkovci je nastupio u Splitu, Slavonskom Brodu i Virovitici na kojima je osvojio ukupno 24 odličja. Posebno treba istaknuti uspjeh u Splitu gdje je u konkurenciji 500 natjecatelja iz 41 kluba i 3 države klub zauzeo 2. mjesto u ukupnom poretku. Nastupili su i na turniru Baranja Open u Belom Manastiru gdje je osvojeno 17 odličja u konkurenciji 15 klubova slavonsko – baranjske regije, što je bilo dovoljno za 1. mjesto u ukupnom poretku.

Od neslužbenih turnira klub je nastupio i na 6 od ukupno 7 kola Otvorene lige Osječko – baranjske županije gdje je u ukupnom poretku 20 klubova zauzeo 3. mjesto s osvojenih 114 odličja.

Osim po turnirima 2019. godinu će u Karate klubu Vinkovci pamtiti i po ukupno 60 položenih viših zvanja(pojaseva) koje su članovi polagali u ljetnom i zimskom ispitnom roku. Posebno treba istaknuti nove majstore karatea, nositelje crnog pojasa 1. DAN: Ivanu Slaviček, Filipa Novakovića i Miljenka Jurića. Tijekom 2019. godine članovi kluba prisustvovali su i licencnom seminaru za trenere, suce i ispitivače u Samoboru te na taj način potvrdili svoje licence. U klubu s ponosom ističu i svoj trenerski kadar, majstore karatea bez kojih ovako uspješni rezultati u ovoj godini ne bi bili mogući, a to su Mladen Ivezić, Jakov Šikić, Pamela Kordanovski, Dejan Šota, Mijo Mijačević i Marko Kovačević. Spoj je to iskustva i mladosti koji izvrsno funkcionira s ciljem da u narednim sezonama podignu rad i rezultate kluba na još višu razinu.

Osim na natjecanjima klub se predstavljao u protekloj sezoni i na ostalim sportskim priredbama u organizaciji gradova i škola Vukovarsko-srijemske županije te na taj način približio i upoznao brojnu djecu sa ovim lijepim sportom i vještinom. Nakon uspješne sezone u tijeku je zimski odmor, a od 08. siječnja počinju kondicijske pripreme kako bi što spremnije ušli u sljedeću natjecateljsku sezonu, kada treninzi započinju po ustaljenom rasporedu na adresi Kralja Zvonimira 68, Vinkovci (Fitness centar Zara, 2. kat.) Treneri i Uprava Karate kluba Vinkovci zahvaljuju svim članovima, roditeljima i prijateljima kluba na velikoj podršci u protekloj sezoni te sa veseljem očekuju narednu sezonu treninga, natjecanja i ugodnog druženja.