Godinu koju je započela nagradom Porin Ana Opačak zaključuje objavom albuma

|

- Advertisement -

Godinu 2022. Ana Opačak će zasigurno pamtiti. Započela je nagradom Music Pub za Pjesmu godine, zatim nagradom Porin za najbolju vokalnu suradnju, a završit će objavom dugoočekivanog albuma prvijenca “Sve što ostaje” naslovljenom po prvom singlu koji je s tog albuma objavljen, a koji se stilski naslonio na glazbenu estetiku po kojoj je Ana bila (i ostala) prepoznatljiva. Album u izdanju Aquarius Recordsa odraz je mješavine stilova na kojima je odrastala i što ju je glazbeno oblikovalo, a to su podjednako i pop i rock i jazz i šansona.

“Glazba je za mene sjećanje, igra, utjeha, emocija, pečat, ona je “sve što ostaje”. Ovaj album bilježi i dokumentira moje zaigrano traganje za vlastitim zvukom u periodu od sedam godina objedinjujući u jednu eklektičnu cjelinu spoj različitih zvukova, stilova i utjecaja na kojima sam rasla. Odlučili smo album predstaviti u prosincu, najljepšem mjesecu u godini i tako na najljepši mogući način glazbeno zaokružiti za mene ionako posebnu godinu.”

Ana Opačak: Sve što ostaje © Aquarius Records, 2022 | artwork: Klasja Habjan i Zita Nakić (klasja&zita)

Sve pjesme s albuma potpisuju autorice Ines Prajo i Arijana Kunštek, a producnet Ivan Popeskić, u čijem studiju je album i snimljen, ujedno je i autor svih aranžmana. Uz Popeskića na klaviru i klavijaturama, naredali su se još brojni virtuozi u ulozi glazbenika koji su svirali na albumu, od Elvisa Stanića, Henrija Radanovića, Ivana Pešuta, Marka Lazarića, Bruna Urlića, Ante Gele, Damira Kukuruzovića i mnogih drugih, a osim Porinom nagrađene vokalne suradnje s velikom Gabi Novak, na albumu se nalazi i još neobjavljeni duet sa Sandrom Bastiančićem na kojemu gostuju i pokojni Damir Kukuruzović i Bruno Urlić, a koji će bit službeno objavljen u idućoj godini.

Osim pjesama kao što su “Ljubav”, “Pjesma”, “Na kraju dana”, “Bam Bam”, “Susret” i drugih koje su već našle svoje mjesto u srcima slušatelja, na albumu se nalazi i još nekoliko neobjavljenih pjesama od kojih sljedeća “Oprosti, žurim” izlazi već nakon blagdana.

Likovno oblikovanje albuma potpisuju Klasja Habjan i Zita Nakić iz dizajnerskog studija klasja&zita.

Album “Sve što ostaje” je dostupan na svim streaming servisima, u fizičkoj prodaji u Aquarius Music Shopu, svim bolje opremljenim glazbenim trgovinama i online na www.cedeterija.com.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.