19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Graničar jesenski prvak 3. NL Istok

Utakmicama odigranim za vikend završena je polusezona na terenima 3. Nogometne lige skupine istok, u kojoj se natječu tri kluba s područja Vukovarsko-srijemske županije.

Derbi kola odigran je u Požegi, gdje je domaća Slavonija ugostila županjski Graničar. Gosti su ovoj utakmici slavili rezultatom 4:2. Županjci su preko Hrvoja Hodaka i Arona Smolčića do 14. minute stekli dva pogotka prednosti, međutim u samo 13 minuta Slavonija poravnava rezultat zahvaljujući pogocima Mateja Peharde i Ante Novaka. Taj rezultat zadržao se na požeškom semaforu sve do 75. minute kada ponovnu prednost Graničaru donosi Marko Pastuović, a konačni rezultat postavlja Josip Lotar sedam minuta kasnije. Tako sada klub iz Županje ima 4 boda više od drugoplasiranog našičkog NAŠK-a.

Ivankovački Bedem upisao je peti ovosezonski poraz. Bolji od Ivankovčana u ovome kolu bilo je Kutjevo, koje je na domaćem terenu upisalo 3:1 pobjedu. Za Kutjevčane je dva puta precizan bio Luka Međugorac, jedan gol pridodao je Karlo Antunović, a za Bedem se u strijelce upisao Ivan Gazić. Bedem tako polusezonu završava na 7. mjestu.

Vuteks-Sloga odigrala je svoju posljednju utakmice polusezone u Gornjoj Vrbi kod Omladinca, a utakmica je završena s 1:1. Siniša Đaković doveo je domaće u vodstvo, a izjednačio je iz jedanaesterca u 89. minuti Stefan Bingulac. Vukovarci su trenutno 6. momčad lige.