zeljko.komljenovic@novosti.hr

PRVA ŽNL VUKOVARSKO – SRIJEMSKA

FRANKOPAN     3 (1)

HAŠK – SOKOL 4 (0)

Odigrano je 11. kolo Prve ŽNL VSŽ u kojemu se isticao derbi odigran u Andrijaševcima između vodećih momčadi domaćina Frankopana i gostiju Hašk – Sokola iz Starih Jankovaca.

Bila je ova utakmica prava poslastica za 500 gledatelja koji su došli pogledati ogled trenutno najboljih momčadi lige, a što su igrači jedne i druge momčadi i pokazali na terenu. Utakmica je počela s određenom dozom nervoze, ali se od prve minute vidjela velika želja za pobjedom kako jedne tako i druge momčadi.

Prvi i jedini pogodak u prvih 45. minuta bio je onaj iz 22. minute kada je domaću momčad u vodstvo 1:0 doveo Stipe Jančić. U nastavku utakmice prava golijada, a gledatelji su vidjeli čak šest pogodaka. Već na početku drugog dijela, točnije u 48. minuti gol za goste i izjednačenje na 1:1 postiže Matej Šimunović. Samo šest minuta kasnije gosti su i poveli 1:2 i to preko Josipa Mitrovića. U 62. minuti za Frankopan i za 2:2 pogađa Ante Jančić. Kada je u 71. Frankopan prekrasnim pogotkom Daria Marojevića poveo 3:2 domaći gledatelji mislili su da je konačno slomljen otpor gostiju i da će bodovi ostati u Andrijaševcima. Međutim, tako nisu mislili nogometaši Hašk – Sokola, a niti njihov trener Ivica Lukić. U 82. minuti svojim drugim golom na utakmici za 3:3 pogađa Josip Mitrović, a konačnih 3:4 u 87. minuti za slavlje gostiju postavlja Milan Čavlović.

U ostalim susretima 11. kola postignuti su ovi rezultati: Jadran – Tomislav 4 : 0, Budućnost – Negoslavci 3 : 1, Sinđelić – Mladost /V/ 0 : 1, Slavonija – Vrbanja 0 : 0, Fruškogorac – Croatia 3 : 1, Posavac – Borac 3 : 1, Slavonac /G/ – Vidor-Matijević 0 : 4.