1 C
Subota, 20. travnja 2024.

Hrabri Vinkovčani ipak poraženi kod HMNK Nova Gradiška

MNK Vinkovci – Učilište Studium sinoć je gostovao kod HMNK Nova Gradiška u drugom derbi susretu kola 2. HMNL skupine Istok. Gledatelji su mogli uživati u kvalitetnoj utakmici s puno dobrih poteza, golova i rezultatskih promjena, a domaćin je na kraju ubilježio vrlo bitnu pobjedu rezultatom 5:3.

Robert Rumenović doveo je Vinkovčane u vodstvo u 10. minuti, ali samo minutu kasnije stvari na početak vraća Goran Jurić. Nikola Eller doveo je Novu Gradišku u prednost, no Marin Ležaić ubrzo poravnava rezultat na 2:2. Plavi su u 27. minuti preko Frana Japundžića ponovno poveli, no do kraja utakmice domaći sastav preko Filipa Bungića, Stjepana Petrovića i još jednom Gorana Jurića ipak uspijeva doći do tri boda.

Vinkovci se trenutno nalaze na petom mjestu prvenstvene ljestvice, a do kraja sezone pokušat će ostvarit plasman među četiri najbolje momčadi lige, a ono donosi igranje jedinstvene druge Hrvatske futsal lige, koja će iduće sezone imati svoje premijerno izdanje. Što se tiče jučerašnjeg domaćina, on se nalazi u najboljoj poziciji da uzme naslov i izbori kvalifikacije za prvu ligu.