Četvrtak, 28. ožujka 2024.

HRVATSKA – DANSKA 3:2 (1:1) Hrvatska u četvrtfinalu SP-a, Subašić junak

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

HRVATSKA – DANSKA 3:2 (1:1) nakon penala. Hrvatska je u četvrtfinalu SP-a. Junak utakmice je Danijel Subašić koji je u raspucavanju obranio tri penala Dancima. Hrvatska nogometna reprezentacija u dvoboju osmine finala u Nižnji Novgorodu pobijedila je protiv Danske, nakon dramatiče utakmice u kojoj je o pobjedniku odlučivalo izvođenje penala… Zlatko Dalić odveo je Hrvatsku do najvećeg uspjeha na velikim natjecanjima u posljednjih 20 godina!

Hrvatska je u Nižnji Novgorodu ove nedjelje u iznimno neizvjesnom dvoboju slomila opasne Dance i prošla u četvrtfinale te skinula prokletstvo ove generacije koja nikad dosad nije pobijedila niti jednu nokaut utakmicu, a čak ni nerealizirani penal u produžetku nije slomio naše nogometaše koje je prema pobjedi povukao fantastični Danijel Subašić. Veću dramu od ove hrvatski ljubitelji nogometa nisu gledali još od onog nesretnog poraza od Turske na Euru 2008. godine. Utakmica nije mogla gore početi za hrvatsku reprezentaciju, jer već je u prvoj minuti Knudsen ubacio dalekometno rukom iz auta, a Jorgensen se najbolje snašao u gužvi i svladao Subašića za rano vodstvo Danske.Hrvatske se izuzetno brzo oporavila i izjednačila tri minute kasnije. Sretno se lopta odbila do Marija Mandžukića koji je iz blizine postigao svoj prvi pogodak na SP-u i ekspresno izjednačio na 1:1.Penali su bili infarktni, Subašić je obranio tri penala i odveo Hrvatsku u četvrtfinale u kojem će igrati protiv Rusije u Sočiju sljedeće subote!

Ludo i vatreno bio je i središnjem parku vinkovačkom parku gdje su navijačli isto tako proživljavali pravu dramu i svim srcem navijali za naše vatrene. Svaka čast VATRENI. Idemo u nove pobjede!