Subota, 28. rujna 2024.

Luka Modrić: Danas smo vidjeli koliko nogomet može biti okrutan

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Hrvatska reprezentacija remizirala je s Italijom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Europskog prvenstva.

Tako završava na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala. Vodila je Hrvatska od 55. minute golom Luke Modrića, no u osmoj minuti sudačke nadoknade, odnosno u zadnjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je momčad Zlatka Dalića i u zadnjem napadu loptu zavukao u desni kut i zabio za prolazak Italije.

U drugom ogledu trećeg kola ove skupine Španjolska je svladala Albaniju 1-0. Španjolska je prva, a Albanija posljednja u skupini.

“Nogomet je nekad okrutan i to se pokazalo danas. Nekad nije suđeno. Nismo zaslužili ovaj gol, ali ako smo morali pasti dobro je što je bilo na ovaj način. Znam da nije neka utjeha, ali eto… Hvala našim navijačima koji su uvijek uz nas”, poručio je kapetan Luka Modrić kojemu je ovo bio 178. nastup u najdražem dresu i 26. pogodak.

Uz to, svojim se pogotkom za vodstvo Hrvatske zauvijek upisao u povijesne knjige Europskih prvenstava.Iako je u 54. minuti promašio jedanaesterac, već minutu kasnije sjajnom se reakcijom iskupio, Vatrenima donio pogodak koji ih vodi u nokaut fazu i s 38 godina i 289 dana na leđima postao, ni manje ni više, nego najstariji strijelac u povijesti smotre Starog kontinenta.

“Prazan sam, ne znam što bih rekao. Razočarani smo, ne znam ni sam što se dogodilo i definitivno je jedna ovo od najstresnijih utakmica koje sam dosad odigrao”, svoje dojmove poslije utakmice podijelio je šokiran Luka Ivanušec.

Kako Hrvatska može proći?

Hrvatska još uvijek nije stopostotno završila svoj put na Europskom prvenstvu, ali vatrenima će se trebati poklopiti velik broj rezultata kako bi imali mjesto među četiri najbolje trećeplasirane momčadi te samim time i mjesto u osmini finala.

U utorak Engleska mora pobijediti Sloveniju s barem tri gola razlike, a Danska mora pobijediti Srbiju. Zatim se u srijedu mora dogoditi da Turska pobjedi Češku, a Portugal Gruziju.Nije izgledno, ali nije ni nemoguće. I nama i našim Vatrenima sad je preostalo čekati i nadati se. Glavu gore, dečki!