Subota, 27. srpnja 2024.

Ilija Kovačević zlatni na Dalmaciju kupu

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U Splitu je održan međunarodni turnir u taekwondou Dalmacija Kup koji je bio 1. od 3 kriterijska turnira za kadetsku reprezentaciju Hrvatske. Na turniru je nastupilo preko 500 natjecatelja među kojima su bila i dvojica članova Taekwondo kluba Sajnami.

Ilija Kovačević u kategoriji +65 kg, odličnim nastupom osvojio je zlatnu medalju, pobijedivši predstavnike Bistre, Splitskog Marjana i u finalu Zagrebačkog Iona te je osvojio maksimalan broj bodova na listi za Europsko Prvenstvo. Pred Ilijom su još dva kriterijska turnira Memorijalni turnir Josip Jović (Imotski) te Gacka Open (Otočac).

Svoj prvi nastup za juniore zabilježio je Grgur Šarić koji je bio odličan i osvojio srebrnu medalju izgubivši finale od Predstavnika Poskoka iz Posušja.

Natjecatelje kroz borbe vodila je trenerica Jasmina Lucić, dok je pravdu dijelila Lea Grbavica.