17 C
Srijeda, 1. svibnja 2024.

Izvrsni rezultati PK Cibalae Vinkovci na međunarodnom natjecanju u paraplivanju u Sarajevu

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Ovoga vikenda u Sarajevu, na 50 metarskom bazenu, održano je međunarodno natjecanje u paraplicanju „Sarajevo open 2023.“, u organizaciji Plivačkog kluba Spid Sarajevo. Nastupilo je 120 plivača iz 14 klubova iz Hrvatske te klubovi iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije, Crne Gore i Austrije.

PK Cibalae Vinkovci, pod vodstvom trenerice Marine Zulumović, predstavljala je Ana Marija Kovač, dok su plivači PK Cibalae Vinkovci, Jan Tomašević i Toni Šimunić sudjelovali kao članovi juniorske reprezentacije Hrvatske.

Ana Marija Kovač plivala je 6 disciplina i osvojila 6 zlatnih medalja u svojoj kategoriji te isplivala jedan osobni rekord.

Jan Tomašević je plivao 5 disciplina i osvojio u svima srebrne medalje te isplivao 2 osobna rekorda.

Toni Šimunić plivao je 50 prsno i 100 slobodno te osvojio 4. i 7. mjesto i isplivao jedan osobni rekord.