21.3 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Jarminčani nadigrali Tomislava, nova pobjeda Otoka, porazi Hašk Sokola i Dilja

Sve utakmice 23. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci odigrane su na Veliku subotu. Borinci i Otok stigli su do pobjeda, dok su Dilj i Hašk Sokol upisali poraze na gostovanjima.

Posljednjeplasirani Borinci ugostili su pretposljednji Tomislav iz Livane, a momčad trenera Zorana Rubića „do vrha” su napunili gostujuću mrežu. Jarminčani su vrlo brzo namirisali krv protivničke momčadi i preko Ivana Buzića stigli su u vodstvo već u 4. minuti susreta. Do kraja prvih 45 minuta domaćin postiže još dva gola, a u oba slučaja poentirao je Ivan Bošnjak. Na +4 Borinci su otišli pogotkom Mihaela Dumbovečaka u 75. minuti, počasni gol gostima donio je Andrej Štetić tri minute poslije, a konačan rezultat postavio je Goran Pernar u 86. minuti.

Otočani su briljirali u prvih šest proljetnih kola, odnosno od mogućih 18 bodova, uzeli su čak 15. S odličnom formom Otok je nastavio i u subotu kada je s minimalnih 0:1 slavio u Boboti protiv Borca. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a vrijedna tri boda Otoku donio je Matej Vidović u 84. minuti utakmice.

Vinkovački Dilj pretrpio je visoki poraz na gostovanju u Satnici Đakovačkoj. Mladost je bila bolja s glatkih i čistih 3:0, a domaćin je na poluvrijeme otišao s prednošću od 2:0, zahvaljujući zgodicima Ivana Barišića i Dine Stipanovića. U drugom dijelu mreže su mirovale sve do same završnice utakmice, a pobjedu i tri boda Mladosti potvrdio je u 90. minuti Karlo Bajs.

U Štitaru su snage odmjerili Sloga i Hašk Sokol. Marijan Prgić doveo je Štitarce do prednosti u 9. minuti, a momčad iz Starih Jankovaca u život se vraća pet minuta kasnije preko egzekutora Denisa Kujadina. Ipak, Sloga u drugom poluvremenu igra odlučnije i u razmaku od 10 minuta postiže dva gola i rješava pitanje pobjednika. Najprije se Ivan Marošević u 47. minuti upisao u listu strijelaca, a „točku na i” stavio je autogolom Franjo Lučić.

Novo kolo na rasporedu je sutra i prekosutra, a po novu pobjedu Otok će krenuti protiv prvoplasiranog Vardarca na domaćem terenu. Dilj će gorak okus poraza iz ovoga kola pokušati isprati protiv Darde, Hašk Sokol igra protiv Borca, a Borinci gostuju u Dalju.