Petak, 26. travnja 2024.

Kadeti Aurelie srušili poljske prvake

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Kadeti MNK “Aurelia Futsal” Vinkovci nalaze se u Francuskoj gdje sudjeluju na Squarda Mouscron Futsal Cupu. Prvoga dana u četvrtak, 3. siječnja, odigrali su dvije utakmice te su nažalost u obje upisali poraz. U prvom susretu, savladala ih je reprezentacija Belgije rezultatom 4:0, a kako sami ističu pristup im nije bio dobar, da li zbog previše respekta prema protivniku, možda je bila uvodna trema, a i kombinacija svega dovela je do slabije izvedbe. U drugoj utakmici pokazali su sasvim drugo lice protiv jednog od favorita turnira momčadi Sport Lisboa e Benfica. Jedna neopreznost je dovela Portugalce u vodstvo, ali bomba Marka Pesta-Mundvajla je vratila stvari na početak. Nastupio je dobar period igre koji nisu znali okruniti, ali zato je protivnik znao kazniti pa poveo 3:1. Dvije minute prije kraja kadeti MNK “Aurealia futsal” poravnavaju rezultat preko njihova dva pojačanja, Joška Jakšića i Tonija Borčića, inače igrača FC Splita. Nažalost, nisu zadržali pozitivan rezultat već su Portugalci zabili još 2 gola za konačnih 5:3. U petak, 4. siječnja, odnosno drugoga dana turnira igrali su svoje posljednje utakmice u skupini. Suočili su se s prošlogodišnjim finalistom Futsal topsort Antwerpen. Tvrda i teška utakmica bez puno prilika u kojoj Belgijci dolaze prvi u vodstvo. Stvari na početak vraća Joško Jakšić. Desetak sekundi prije kraja nakon kornera protivnik ih kontrira i sa zvukom sirena uzima im bod iz džepa. Zatim su igrali protiv dosad neporažene momčadi turnira Palma Futsal. Palma je španjolski prvoligaš koji je poznat po vrhunskom radu s mlađim kategorijama što pokazuju i na ovom turniru. 17 minuta držali su nulu, zapucali su i nekoliko dobrih prilika, a onda im je blok popustio te su poraženi s 3:0. Napokon je stigao red i na prvu pobjedu i to protiv FS Gelko Hasselt. Već u 25 sekundi Antonio Krupa zabija za 1:0. Ubrzo za njim poentiraju Romeo Sušac i Ivan Ferbežar. Belgijci su zabili za smanjenje na 3:1, ali sve sumnje otklanjaju Marko Pest-Mundvajl te Romeo Sušac svojim drugim pogotkom. Nisu tu stali, već su do kraja susreta postigli još 2 pogotka, a oni su djelo Karla Morovičanina i Marka Pesta-Mundvajla. U posljednjem jučerašnjem susretu kadeti MNK Aureila Futsal došli su i do svoje druge pobjede i to protiv momčadi BTS Rekord rezultatom 4:0. Poljake je načeo Karlo Morovičanin, a na 2:0 je povisio Romeo Sušac. Deset minuta prije kraja, indirekt je pogotkom okrunio Antonio Krupa. Točku na i svojim drugim pogotkom stavio je Romeo Sušac. S ovom pobjedom zaključili su skupinu sa 6 bodova. Danas se igraju utakmice za poredak, a kadeti MNK Aureila Futsal najvjerojatnije će razigravati za pozicije od 5. do 7. mjesta.