Petak, 19. travnja 2024.

Karate klub Vinkovci uspješan u Osijeku

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Jučer je u gradu na Dravi održan 1. Međunarodni karate kup grada Osijeka. Ukupno je nastupilo 513 natjecatelja iz 40 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Karate klub Vinkovci nastupio je s 8 natjecatelja koji su osvojili 10 odličja, od čega 2 zlata, 4 srebra i 4 bronce. Mislav Iličić i Josip Slaviček osvojili su prva mjesta u kategorijama mlađih učenika do 34 i mlađih kadeta do 45 kilograma. Mihael Veselčić osvojio je drugo mjesto u kategoriji mlađih kadeta do 45, a Leon Udarović također u kategoriji mlađih kadeta do 52 kilograma. Lucija Martinović osvojila je treće mjesto u kategoriji učenica do 40 kilograma, a Filip Periša drugo mjesto u kategoriji mlađih učenika do 30 kilograma. Filip Geljić osvojio je treće mjesto u kategoriji učenika do 38 kilograma. Zapažen nastup na svom tek drugom turniru imao je i Gabriel Uzunović u kategoriji mlađih učenika, koji je u hrabroj borbi izgubio treće mjesto. “Osam natjecatelja Karate kluba Vinkovci odradilo je ukupno 28 borbi u kojima su pokazali napredak u odnosu na prošle turnire te se veselimo novim izazovima na treninzima i natjecanjima. Uzmemo li u obzir kvalitetu turnira i velik broj natjecatelja, izuzetno smo zadovoljni postignutim rezultatima”, ističu treneri Pamela Kordanovski i Jakov Šikić, koji su mlade sportaše vodili u Osijeku.