34 C
Ponedjeljak, 8. srpnja 2024.

Karlo Lovrić-Jovanović briljirao u Solinu, Loreni Pipunić bronca iz Češke

Judo klub Vinkovci jučer je nastupio na dva vrlo jaka turniru. Dio kluba zaputio se na Salona Open, a ostatak je svoje znanje pokazala u češkom gradu Novy Bydžov.

U Solinu je nastupilo 527 natjecatelja iz 50 klubova i sedam zemalja, odnosno iz Hrvatske, Mađarske, Sjedinjene Makedonije, Češke, Nizozemske, Slovenije i Austrije.

Članovi vinkovačkog kluba nastupili su u sedam finalnih borbi, a Karlo Lovrić-Jovanović istaknuo se s dvije zlatne medalje, a jednu je uzela Gita Tolušić. Dva srebrna odličja uzela je Lucija Lovrić-Jovanović, a po jedno je završilo kod Ante Banovca i Marija Tomića. Bronca je otišla u ruke Luke Lovrića-Jovanovića. Petoplasirani su u Solinu bili Mia Behin i Gita Tolušić, a natjecatelje je vodila trenerica Tatjana Lovrić-Jovanović.

S druge strane, u Češkoj su se okupila 1040 natjecatelja iz 102 klub i 11 zemalja.

Judo klub Vinkovci nastupio je sa sedam mlađih kadeta i kadeta, a do bronce je stigla Lorena Pipunić. Peta je bila Karla Merdžan, sedma Eva Brdar, deseto mjesto pripalo je Duji Banovcu i Davidu Bajušiću, a bez plasmana završili su Ivan Ćirić i Marko Jugec Bliml. Jedan od sudaca bio je Igor Plavšić, a djecu je vodila trenerica Ivana Kalinić.