19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

KK Vinkovci pretrpjeli visok poraz u Županji

Košarkaški klub Vinkovci prošle je subote gostovao u Županji te je upisao vrlo visok poraz. Vinkovačkom klubu ovo je ujedno treći poraz u nizu, a ukupno sedmi u jedanaest utakmica u dosadašnjem dijelu sezone.

Ovo je bio dvoboj koji bi igrači trebali što prije zaboraviti te se okrenuti nadolazećim izazovima. Već nakon uvodnih deset minuta igre, rezultat je glasio 26:12 u korist županjskog košarkaškog kluba. Iako je ostalo još trideset minuta igre, bilo je teško očekivati kako će se Vinkovčani moći vratiti u život i napasti pobjedu. Druga četvrtina utakmice donijela je rezultat 18:12 u korist domaćina, tako da se s okruglih dvadeset razlike za Županjce otišlo na predah. Drugo poluvrijeme donijelo je i bolje Vinkovce, no ipak i suviše kasno kako bi se susret doveo u rezultatski egal. Čak su treći dio igre košarkaši iz grada na Bosutu slavili s 18:17, ali posljednja dionica pripala je domaćinu koji je u tom vremenu bio bolji s 24:22. Ukupno gledajući, konačni ishod bio je 85:64, odnosno zabilježena je vrlo visoka pobjeda raspoložene Županje u subotu. Najefiaksniji vinkovački igrač bio je Dino Peraica s 22 postignuta koša, Petar Vujeva utakmicu je završio na 13, a Ante Papac zaustavio se na brojci 12. U domaćim redovima, Bruno Bilić ubilježio je čak 27 koševa, Josip Mitrović pridodao je 18, a Ivan Gvozdić 12. KK Vinkovci trenutno se nalazi na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice, a u dosadašnjem dijelu sezone upisali su četiri pobjede i sedam poraza. Županjci se trenutno nalaze na petoj poziciji.

Klub iz Vinkovaca nadolazećeg vikenda bit će slobodan, s obzirom na to da je svoju utakmicu tog kola unaprijed odigrao protiv KK Borovo. Prvi sljedeći izazov bit će 11. veljače, kada će Vinkovčani gostovati kod posljednje momčadi Košarkaške akademije Osijek.