2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Košarkaši nastavak sezone otvorili porazom

Košarkaški klub Vinkovci nakon kraće stanke se vratio na parket.

U Slavonskom Brodu kod Marsonije, Vinkovčani su odigrali 10. kolo košarkaške A 2 Lige Istok i upisali poraz od 11 razlike, odnosno rezultatom 86:75. Utakmica je bila zanimljiva i puna preokreta.

Prva četvrtina je otišla tijesno na stranu gostiju koji su imali pola koša prednosti (25:24), druga je otišla na stranu domaćina koji je slavio s osam razlike (18:10) te se tako na predah otišlo s plus sedam za Brođane. Drugo poluvrijeme ponovno bolje otvaraju gosti koji su treću četvrtinu dobili s pet poena prednosti (24:19). Gosti su uspjeli doći na minus dva (u ukupnom rezultatu) što ih je ostavilo u igri i s dobrom nadom u preokret. No, na vinkovačku žalost do preokreta nije došlo. Brođani su posljednju četvrtinu dobili s devet razlike i spriječili bilo kakvu mogućnost prosipanja stečene prednosti.

Derbi kola pripao je Marsoniji koja se ovom pobjedom još malo odvojila od Vinkovčana koji sada zaostaju dva boda za liderom prvenstva. Domaćina su predvodili Svan Stojsavljević s dvadeset jednim košem te Patrik Maskaljević koji je ubacio četrnaest poena. Dvoznamenkasti je još bio i Luka Pavlinović s dvanaest koševa. Kod gostiju je, očekivano, najraspoloženiji bio Stjepan Pezer s dvadeset poena, dok su Dino Peraica i Rene Ramljak ubacili trinaest koševa.

KK Vinkovci priliku za popravak ima već ovoga vikenda kada u sklopu 11. kola dočekuje košarkaški klub Olimp Inspekt-ing.