2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Košarkaši Vinkovaca bez naslova u Kupu Krešimira Ćosića regije Istok

KK Belišće je sinoć bilo domaćin završnice košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić za regiju Istok i na svom parketu ugostio KK Vinkovci te upisao uvjerljivu pobjedu od 21 koša razlike (98:77). Kada pogledamo rezultat posebno po četvrtinama, vidimo kako su vinkovački košarkaši zapravo finale izgubili u prvoj četvrtini u kojoj su primili 36 koševa, a zabili tek 14 i ta razlika bila je nedostižna za KK Vinkovce.

“U utakmicu se krenulo dobro, prvih par minuta rezultatski bilo je to tu negdje, nakon toga Belišće ulazi u seriju. Pogađaju otvorene šuteve, pogađaju sve što su opucali prema košu”, rekao je Stjepan Pezer.

Osim toga, dodaje da je uzrok lošeg ulaska u utakmicu manjak odigranih susreta u odnosu na Belišće koji su odigrali njih 7, dok su Vinkovčani odigrali svega 3 ogleda te zbog toga još nisu u formi kao domaćini. U nastavku utakmice KK Vinkovci su bili ravnopravni, ali to nije bilo dovoljno da se popravi loš dojam iz početnog dijela utakmice.

Nakon odlične partije u Borovu i visoke pobjede u polufinalu kupa, očekivali smo puno bolji otpor od naših košarkaša, no za to nije bio dovoljan ni raspoloženi Dino Peraica koji je ubacio 24 koša, a osim njega u rubriku dvoznamenkastih upisali su se Ivan Ostović, Filip Vujeva koji su zabili 11 poena te Dominik Lučić s 10 poena. Šteta za slabo odigranu prvu četvrtinu u kojoj su se košarkaši Belišća odvojili jer su naši hakleri vrlo lako mogli doći do naslova u kupu.

Vremena za tugovanje zbog poraza u finalu nema puno jer je sutra na rasporedu 1. kolo A2 lige Istok u kojem će Vinkovčani na parketu dvorane Ekonomske i trgovačke škole Ivan Domac dočekati Marsoniju s kojom su odigrali jedan susret.

“S njima smo igrali jednu pripremnu utakmicu, odnosno kup 1. kolo. Dobro smo odigrali, dobili smo ih 15 razlike, i to još nismo bili kompletni jer nam je falilo 2 igrača, ali vidjet ćemo, moguće je da i oni dovedu još koje pojačanje”, navodi Pezer.

Utakmica započinje u 16:30.