8 C
Srijeda, 24. travnja 2024.

Miljanić i Bubnjar lansirali Cibaliju na vrh ljestvice

Cibalia je u Zagrebu gostovala kod Dubrave Tim Kabel gdje je tražila drugu pobjedu u nizu što bi je odvelo na sami vrh prvenstvene ljestvice.

Nebeskoplavi su prvom poluvremenu odigrali odličnu utakmicu pokazavši da su kvalitetnija momčad od domaćina, a prvi priliku na ogledu imao je Filip Jazvić u 15. minuti kada je iz kosa odmjereno pucao, no vrhom prstiju Deni Kakša loptu šalje u korner. Cibalia je igrala i tražila pogodak koji je došao u 25. minuti kada je na asistenciju danas raspoloženog Andrije Bubnjara poentirao Karlo Miljanić koji nije imao težak zadatak uguravši loptu na pravu mjesto s nekoliko metara. Vinkovčani ovdje nisu stali i svega pet minuta kasnije semafor na stadionu Kustošija pokazivao je 2:0 za goste kada je Bubnjar glavom svladao domaćeg čuvara mreže nakon fenomenalnog ubačaja Ivana Mihaljevića.

U drugom dijelu vidjeli smo jedno drugačije lice Cibalije koje nije bilo najbolje. Dubrava je stisnula i tražila je put do neriješenog ishoda kojega na kraju nije uspjela pronaći. U 49. minuti Matej Hoić je gađao pored gola, a 10-ak minuta kasnije Ivor Ljubanović glavom iz blizine promašio dobru priliku za momčad u ljubičastim dresovima. U 69. minuti iskazao se Filip Kovačević koji je obranio jedan udarac s nekoliko metara, a zatim je odbijena lopta došla do ruba 16 metara gdje je domaći igrač pucao preko gola. Ivor Ljubanović ponovno je zaprijetio u 87. minuti, no Kovačević je ponovno bio spreman, a posljednju priliku za počasni pogodak Dubrava je imala na samom kraju utakmice kada je lopta iz slobodnog udarca odsjela na vratnici.

Ovom pobjedom Nebeskoplavi su zasjeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice koje dijele s Croatijom iz Zmijavaca, a u slučaju današnjeg kiksa Rudeša momčad Tomislava Radotića na liderskoj poziciji bi mogla i ostati. Sljedeće kolo donosi domaći sraz protiv Jaruna.