19 C
Petak, 26. travnja 2024.

Mladi nogometaši HNK Vinkovci odlični drugi u Jastrebarskom

Brojne mlade generacije HNK Vinkovci već duže vrijeme igraju vrlo dobro i na brojnim domaćim i međunarodnim turnirima postižu odlične rezultate. Posljednji veliki uspjeh postigli su mali nogometaši kluba godište 2009. i mlađi, na Međunarodnom turniru “Trofej dječji nogomet 2018.” koji je nedavno održan u Jastrebarskom na kojem su osvojili odlično drugo mjesto. Vinkovčani su prošle godine osvojili prvo mjesto na ovome turniru koje im je ove godine za malo izmaknulo. Dječaci iz HNK Vinkovci su u finalu izgubili od momčadi Nogometnog kluba Ivančica iz Ivanca. To ipak ne umanjuje uspjeh nogometaša iz Hrvatskog nogometnog kluba Vinkovci. Mladi Vinkovčani su prvih šest utakmica igrali odlično u kojima su slavili pobjede s impresivnom ukupnom gol razlikom od 14:0, te tako ušli u finale turnira. Uspjeh upotpunjuje i činjenica da je vratar HNK Vinkovaca, Ante Vulić, proglašen za najboljeg vratara turnira. On je, zajedno s Antonijem Matkićem, izabran u najbolju momčad turnira. Na ovom turniru nastupila je još jedna selekcija dječaka iz HNK Vinkovci, oni rođeni 2011. godine i mlađi, koji su nakon što su prošli skupinu natjecanje završili u četvrtfinalu. Do ovoga lijepog uspjeha mlade nogometaše iz Hrvatskog nogometnog kluba Vinkovci predvodio je vrijedni trenerski dvojac Ivan Miličević i Slaven Červenjak.