2 C
Petak, 19. travnja 2024.

MNK Aurelia neuspješan na Gimka Cupu

Prvo kolo Gimka Cupa za pionire krenulo je sjajno. Izvrsnu akciju, lijepim potezom završava Filip Lučić te šalje loptu kroz noge protivničkog vratara za vodstvo 1:0. Ipak, nedugo zatim, Brođani dolaze do izjednačenja. Pred kraj poluvremena novo vodstvo, a strijelac je Filip Josipović. Isti scenariji kao i na početku, Brod izjednačuje. U drugom poluvremenu vidimo puno prilika, ali i raspoložene vratare. Ipak, nakon prekida, Toni Vaslovik asistira Josipu Horvatu koji nije imao težak zadatak te je pospremio loptu u mrežu. Brod je tada krenuo ofenzivnije, što je Aurelia iskoristila te iz kontre podižu vodstvo, a strijelac je ponovno Josip Horvat. Posljednji gol zabija Toni Vaslovik i rezultat od 5:2. Uspješan niz se nije nastavio, te već iduću utakmicu gube od domaćina rezultatom 5:2. Nažalost, u odlučujućoj utakmici za prolazak u polufinale, nisu uspjeli pobijediti i proći dalje. Sve je sjajno počelo, nizali su prilike, a onda nakon izvrsne akcije iz indirekta i poveli pogotkom Filipa Lučića. Nastavili su prijetiti, ali sjajni vratar MNK Fotexa Junajteda je nizao obrane. U drugom poluvremenu ista priča, sjajna igra, puno prilika, ali loša realizacija. Nakon kornera zabijaju za 2:0, ali je pogodak poništen zbog dvojbenog prekršaja. Kao kazna dolazi oštra lopta u šesterac koja pogađa igrača MNK Aurelie i nesretno završava u mreži. Kako im remi nije odgovara, krenuli su po sve ili ništa te pokušali s golmanom igračem. Pokušaj nije urodio plodom te primaju još jedan pogodak do kraja te upisuju poraz 2:1. Iako im je polufinale bilo nadomak ruke, na žalost ovaj turnir ostaje u sjećanju samo kao još jedno iskustvo.

Bolje nije bilo niti seniorima. Nakon što su u prošlom kolu poraženi u Našicama, MNK Aurelia tražio je povratak na pobjedničke staze, ali nažalost u tome nisu uspjeli. U utakmici s MNK Osijek 031 na poluvremenu su vodili 2:0 pogotcima Ivana Bukne i Marina Ležaića, a u drugom su to povisili na 3:0 golom Drage Lovrića. U tri minute, Osječani stižu na -1, a zatim zabijaju i za potpuno poravnanje. Ipak preko Petra Pedića zabijaju za novo vodstvo od 4:3, no tu uzbuđenjima nije kraj. Ivan Bukna dobiva crveni karton tri minute prije kraja, a gosti s igračem više preuzimaju inicijativu. Unatoč napadima Osijeka, uspijevaju se obraniti te u zadnju minutu ulaze s prednošću. Kada su mislili da je kraj, jedan dalekometni udarac završava u njihovoj mreži i semafor pokazuje 4:4, 30 sekundi prije kraja. Tim rezultatom se završava utakmica, a Futsal club Osijek 031 nosi bod kući.