7 C
Petak, 29. ožujka 2024.

MNK Vinkovci 5:1 MNK Brod

Stariji vinkovački malonogometni klub upisao je važnu pobjedu u 15. kolu svladavši na domaćem terenu MNK Brod 5:1.

MNK Vinkovci su prije ovog susreta imali na kontu 16 bodova dok je momčad Broda imala 5 bodova više i bilo je važno pobjedom uhvatiti priključak za gornjim dijelom tablice, što su Vinkovčani i napravili. Bila je to čvrsta utakmica s obje strane, a u prvih 15 minuta isticalo se jedno ime na terenu, golman domaćih Jelinić briljirao je i zahvaljujući njegovim fenomenalnim obranama Vinkovci su držali svoju mrežu netaknutom. U 17. minuti domaćin dolazi u vodstvo preko iskusnog haklera Josipa Jelinića, a do poluvremena Vinkovčani su podebljali svoju prednost na 2:0 pogotkom Jurića. Brod je puno otvorenije i agresivnije ušao u drugi dio utakmice što je rezultiralo pogotkom u prvoj minuti nastavka, no 7 minuta poslije Merkaš koristi gostujuću grešku i vraća Vinkovce na 2 gola prednosti. Zadnjih 5 minuta Brod ide „na sve ili ništa” s golmanom igračem, ali Vinkovčani dobrom obranom dolaze do 2 lagana pogotka na praznu mrežu.

„Odlično izdanje naše ekipe od prvog do zadnjeg igrača i zalaganje od početka do kraja utakmice rezultirali su rutinskom pobjedom i upisivanjem nova 3 boda”, poručili su iz MNK Vinkovci.

Treba izdvojiti pobjedu Jakšića u gostima nad Autodijelovima Tokić 1:3, čime su potvrdili kako će do kraja prvenstva biti „tvrdi orah” svim ekipama koje dolaze samog vrha lige. Zanimljivo je kako Jakšić ne zna za poraz u zadnjih 5 utakmica, zadnji put su poraženi 23. studenog u Slatini.