6 C
Petak, 19. travnja 2024.

MNK Vinkovci pobjedom isprao gorak okus teškog poraza u Brodu

Vinkovci su na domaćem parketu svladali Slatinu s 3:2 te zabilježili 5. pobjedu u pet odigranih susreta na Lapovcima.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta čvrsto s obje strane i nismo vidjeli puno prilika za pogodak. Dorian Bogati u 10. minuti goste dovodi u vodstvo iskoristivši nespretnu reakciju Jelinića. Domaći su imali dvije sjajne prilike u 12. i 17. minuti preko Jurišića i Morovičanina, ali istaknuo se vratar Slatine koji je odlično obranio oba udarca.

Drugo poluvrijeme bilo je puno zanimljivije i vidjeli smo više prilika na obje strane. Kod MNK Vinkovaca treba istaknuti Jelinića koji je svojim fenomenalnim obranama ispravio pogrešku kod gola gostiju te tako spriječio da se Slatina odvoji na veću razliku. Bihar je pocrvenio u 27. minuti ogleda što je plavima omogućilo lakše probijanje čvrstog bloka bijelih. Pogodak za 1:1 nagovijestio je Jurišić pogodivši vratnicu, a svega minutu nakon pogođenog okvira isti igrač postiže vrhunski pogodak za izjednačenje, ali Vinkovčani tu nisu stali. Ubacili su u brzinu više i tražili preokret. Ležaić u 29. minuti po drugi put pogađa stativu, a u 33. minuti iskorištava deseterac i Vinkovce dovodi u vodstvo. Dvije minute kasnije Zvonimir Rimac povećava na dva razlike.

Ponovno treba izdvojiti Dominika Jelinića koji je tri minute prije kraja utakmice obranio još jedan zicer što će se pokazati presudnim za osvajanje punog plijena jer gosti iz Slatine u posljednjoj minuti postižu svoj drugi pogodak za konačnih 3:2.