19 C
Petak, 26. travnja 2024.

MŽNL Osijek-Vinkovci: Tomislav iz Cerne zasjeo na prvo mjesto

Tijekom vikenda odigrano je 12. kolo MŽNL Osijek-Vinkovci. Zahvaljujući svojoj pobjedi, ali i kiksu Vardarca, Tomislav iz Cerne zasjeo je na prvo mjesto u prvenstvu. Borinci su u ovom kolu upisali gostujuću pobjedu, dok je Dilj pretrpio peti ovosezonski poraz.

Tomislav iz Cerne na domaćem terenu lako je savladao momčad Mladosti iz Đakovačke Satnice. Rezultat je na kraju utakmice glasio 4:0. Cerance je vodstvo doveo Marko Kraljević, a preostala tri pogotka zabio je Petar Rubić. Rubić nosi epitet igrača utakmice, iako su svi bili odlični i mogu mojim momcima samo čestitati, jer sve što smo se dogovorili, oni su ispoštovali. Gostima sretno dalje”, riječi su Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.

Dilj je na domaćem terenu ugostio Borac iz Bobote, a gosti su upisali pobjedu od 2:1. Crjepari su u 8. minuti došli u prednost pogotkom Marka Martinkovića, no Karlo Karlm i Vedran Bjelanac u drugom poluvremenu postižu pogotke za preokret gostujuće momčadi. „Danas smo odigrali dva različita poluvremena. „Prvo poluvrijeme smo dominirali terenom, ulazili u završnicu s 4-5 igrača i zasluženo otišli na predah s rezultatskom prednošću. U drugom poluvremenu smo se potpuno ugasili, nismo bili na razini, a to su gosti iskoristili”, rekao je Marko Novosleac, trener Dilja.

Borinci iz Jarmine s uvjerljivih 4:1 porazili su u gostima komletinački Slavonac te na taj način su potvrdili slavlje u finalu kupa središta Vinkovci. Ipak, Slavonac je došao u vodstvo u samom završetku prvog poluvremena preko Antonija Katičića, no u drugom poluvremenu dogodio se preokret. Dva pogotka postigao je Hrvoje Flinčec, a po jedan su postigli Marin Ležaić i Mario Kiš.