Četvrtak, 18. travnja 2024.

Najugodnije iznenađenje jeseni

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Spačva je minimalnim slavljem protiv Dubrovnika postala najugodnije iznenađenje jeseni. S 15 bodova iz 12 susreta izbili su na diobu drugog mjesta s Dubravom.

Protiv borbenih Dubrovčana dugo su se mučili. Nakon početnog zaostajanja za gostima, u 13-oj minuti drugi put vode i čuvaju to do kraja. Nije to bila posebno velika razlika, ali imali su koliko toliko mira da mogu ponekad i pogriješiti. Nakon 30. minuta bilo je 15:13. U nastavku su u jednom trenutku pobjegli na plus četiri (20:16) i onda neobjašnjivo stali. Dubrovnik je sve to stigao i izjednačio na 20:20, u 43-oj minuti. Nakon što su ipak stvorili dva pogotka viška, sljedećih deset minuta igralo se pogodak za pogodak. Ali prednost Vinkovčana realno ni jednog trenutka nije bila ugrožena. Dvije minute prije kraja imali su plus tri, 31:28 i upisali svoju šestu pobjedu ove sezone. Dubrovnik je pak doživio deveti poraz i ostao čvrsto na dnu.

Sa sedam pogodaka najefikasniji u domaćim redovima Dario Raguž. Kod gostiju prvi strijelac Marko Kobetić sa sedam pogodaka.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 12. KOLO

POREČ – MRK SESVETE 24:19

MRK UMAG – DUBRAVA 34:32

SPAČVA VINKOVCI – DUBROVNIK 26:25

MRK BJELOVAR – GORICA 27:29