5 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Nebeskoplavi pobjedom okončali polusezonu

HNK Cibalia Vinkovci dočekao je u sklopu 17. kola Prve Nogometne lige NK Dubrava Tim Kabel. Nebeskoplavi su bili dominantni tijekom cijele utakmice, ali ipak će se morati zadovoljiti minimalnom pobjedom od 1:0. Ovo je ujedno bila i posljednja utakmice prije zimske stanke, a natjecanje u drugoligaškoj konkurenciji nastavit će se u veljači iduće godine.

Odmah nakon prvog sučevog zvižduka na terenu se moglo primijetiti kako vinkovački drugoligaš želi doći do nove pobjede. U 6. minuti bilježimo prvi pokušaj domaćina, ali udarac Šimuna Mikolčića nije bio dovoljno precizan. Nekoliko minuta Cibalia ima dvije dobre prilike. Prvo je Dominik Dogan svojim udarcem izborio korner, a nakon istog Gerald Diyoke poteže sa 16 metara, no promjene rezultata i dalje nema. Patrick Stanić u 20. minuti poteže s ruba kaznenog prostora, vratar gostiju Tin Šarkanj uspio je obraniti taj pokušaj, a lopta na kraju završava na gredi. Imali su Nebeskoplavi još koji pokušaj, a to je sve bila uvertira za, pokazat će se kasnije, presudni zgoditak. Igrala se 31. minuti kada je Dario Rugašević ukrao loptu na lijevoj strani te izvrsno pronašao Dominika Dogana kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Bio je to “šlag na tortu” vrlo dobre igre u prvom poluvremenu, u kojemu Dubravaši nisu uputili niti jedan udarac prema vratima Ivana Križanovića.

U drugom poluvremenu Cibalia se nije opustila i povukla. Štoviše, dojam je kako je današnji domaćin htio postići što prije drugi zgoditak i prelomiti utakmicu. Međutim, do toga nije došlo, a bilo je i više nego dovoljno dobrih mogućnosti. Karlo Išasegi prvi se u nastavku igre našao u prilici, a istom igraču nekoliko minuta kasnije poništen je pogodak zbog dosuđenog zaleđa. Vinkovčani su vrlo blizu drugom pogotku bili u 60. minuti, ali pravo je pitanje kako lopta nije odsjela iza zagrebačkog vratara. Nakon velike gužve u šesnaesteru Dubrave, prvi je pokušao postići zgoditak Marijan Oršolić, lopta u nastavku akcije dolazi do Andrije Bubnjara čiji udarac sa svega nekoliko metara ne pronalazi put do mreže. Dojam je kako je momčad trenera Tomislava Radotića trebala imati uvjerljiviju prednost, a umjesto toga ponovno se ušlo u neizvjesnu završnicu. Ipak, nije gost iz istočnog dijela Zagreba imao neke velike prilike, pa su tako pred kraj utakmice pokušavali stvoriti opasnost iz prekida. Robert Perić-Komšić u sudačkoj nadoknadi upisao je posljednju šansu za Cibaliju, no očito nije bilo suđeno da Vinkovčani danas upišu pobjedu s većom razlikom.

Mislim da je zaista čudo kako utakmica nije završena većom razlikom za nas. Igrali smo odlično i kontrolirali smo utakmicu svih 90 minuta. Rezultati u posljednje vrijeme nisu bili najbolji, ali mi smo hendikepirani ozljedom Filipa Jazvića. Također, bilo je razdoblja kada Gačić i Diyoke nisu igrali, to su igrači čiji je nedostatak jako teško nadoknaditi jer su okosnica ekipe. Drago mi je zbog momaka što smo danas uspjeli doći do pobjede te da dobiju odmor kakav su zaslužili većim dijelom ove polusezone. Sve pobjede mislim da smo zaslužili kroz našu igru” riječi su Tomislava Radotića, trenera HNK Cibalia Vinkovci.

Iako u ovoj godini na rasporedu više nema niti jedne utakmice, vinkovački klub trenirat će još tjedana dana, a onda slijedi zimska stanka. Nebeskoplavi su polusezonu završili s 28 bodova na diobi drugog i trećeg mjesta zajedno sa Solinom, a zagrebački Rudeš pobjegao je na 8 bodova prednosti. Slijedi nam i zimski prijelazni rok, pa je moguće za očekivati kako će Cibalia biti aktivna i u tom polju. Ponovni početak priprema na rasporedu je 9. siječnja 2023. godine.