12 C
Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

NIŠTA OD SENZACIJE Rukometaši nadigrali Valur, ali za Europu ostali kratki za jedan pogodak

Nakon što su rukometaši Bjelin Spačve prije točno tjedan dana poraženi u Reykjavíku od Valura (34:25), malo tko se nadao da Vinkovčani mogu zakomplicirati priču u uzvratu. Međutim, upravo se to večeras dogodilo, Bjelin Spačva svladala je Islanđane s 32:24 i tako tek za jedan pogodak ostala kratka za skupinu Europe.

Od prve minute sastav trenera Josipa Mečića pokazao je da će danas biti tvrd orah favoriziranom protivniku. Brzo su Vinkovačni stekli prednost od tri gola razlike, a do kraja prvog poluvremena postepeno su ju podizali. Na kraju se na predah otišlo s 19:10, tako da je već u prvih 30 minuta anulirana prednost koju su današnji gosti stekli na Islandu.

Nastavak susreta donio je nešto bolji Valur koji je uspio spustiti prednost domaćina, ali nije na vrijeme prelomio pitanje prolaska dalje. I onda dolazimo do posljednjih nekoliko minuta kada Bjelin Spačva dolazi do +8 i ima napad za ulazak u skupinu EHF Eurpske lige. Ipak, očito je bilo suđeno da se danas ne dogodi pravo sportsko čudo – Islanđani su se obranili i s ukupnih 57:58 prošli dalje.

Patrik Maroš predvodio je napad vinkovačkog kluba s devet golova, a pratio ga je Filip Mažurana sa sedam pogodaka. Najraspoloženiji u redovima Valura bio je Bjarni í Selvindi sa sedam pogodaka, dok su Ísak Gústafsson i Andri Finnsson precizni bili četiri puta.

Nakon susreta igrače i stručni stožer preplavile su emocije, bilo je i pokojih suza, a uspjeli smo doći do Filipa Mažurane koji se osvrnuo na dramatičnu utakmicu.

„Ostaje veliki žal za loše odigranim drugom poluvremenom na Islandu, mislim da smo tamo trebali ostvariti bolji rezultat. Danas smo također malo pali početkom drugog poluvremena, ali smo pokazali karakter i pred ovom sjajnom publikom smo se vratili. Imali samo taj zadnji napad, šteta, da smo barem opucali na gol… No, moramo ići dalje, s ovakvom igrom smatram da ćemo sigurno i u ovoj sezoni izboriti Ligu za prvaka”, zaključio je.

Nakon epizode u Europi, pred zelenima je povratak domaćim obvezama. Već u srijedu u Vinkovcima gostuje Čakovec u okviru 1. kola Paket24 Premijer lige.