Nova internetska prijevara, 35-godišnjak pokraden dok je tražio pozajmicu

|

- Advertisement -

U Policijskoj postaji Vinkovci jučer, 15. siječnja, 35-godišnjak je prijavio kako je prevaren prilikom traženja pozajmice, priopćila je Policijska uprava vukovarsko-srijemska.

Naime, nepoznata osoba koja nudi pozajmice, a koju je oštećeni pronašao pretraživanjem interneta, dovela ga je u zabludu obećavši da će mu posuditi novčani iznos od 10.000 eura uz prethodnu kupovinu dva „paysafe“ bona u vrijednosti od sveukupno 200 eura.

Nakon što je kupio bonove i njihove fotografije poslao počinitelju na e-mail adresu, pozajmicu nije dobio, a počinitelj je prekinuo daljnju komunikaciju.

Policija traga za počiniteljem protiv kojeg će nadležnom državnom odvjetništvu podnijeti kaznenu prijavu za kazneno djelo „Prijevara“.

“Građani oprez! Društvene mreže prepune su oglasa i ponuda u vezi brzih kredita, pozajmica, kredita na karticu s isplatama odmah i slično. Ukoliko komunicirate putem društvenih mreža, budite sumnjičavi i provjerite svaku informaciju te ako vam se i najmanja sitnica učini sumnjivom prijavite policiji”, poručili su iz policije.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.