Subota, 20. travnja 2024.

Novih 12 medalja i pehar za uvjerljivu štafetnu pobjedu

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Na 11. Piccolo međunarodnom plivačkom natjecanju u Sremskoj Mitrovici, plivačice i plivači PK Orion osvojili su dvanaest medalja – po četiri zlatne, srebrne i brončane. U konkurenciji 20 klubova i 284 natjecatelja, Orionovci su zauzeli visoko treće mjesto po ukupnom broju osvojenih medalja. Za Klub je nastupila brojna ekipa: Filip Majko, Luka Hrgović, Patrik Šekrst, Lucas Čolaković, Filip Čolaković, Ivan Vidaković, Nikola Ćaleta, Dorian Vugrek, Matej Lončar, Petar Hrgović, Alojzije Ćaleta, Matej Pfaf, Marin Svilar, Dinko Nađ, Ena Dukić, Marija Ćaleta, Iva Čorak, Adela Matošević, Lana Jurić i Laura Matić.

Po zlato i srebro osvojili su Nikola Ćaleta, Laura Matić i Lana Jurić. Iva Čorak osvajačica je srebra, a broncama su se okitili Alojzije Ćaleta, Matej Pfaf, Marin Svilar i Marija Ćaleta.

Vrhunac natjecanja odigrao se na samome kraju, kada se plivala štafetna utrka 8×50 m leptir, ujedno i memorijalna utrka ovoga natjecanja. Uvjerljivu pobjedu i zlatnu medalju ostvarila je mješovita štafeta 8 x 50 slobodno u sastavu Nikola Ćaleta, Laura Matić, Dorian Vugrek, Lana Jurić, Matej Pfaf, Iva Čorak, Adela Matošević i Alojzije Ćaleta.