ukupnom poretku. J.H.

Krajem srpnja prošle godine klub je, nakon dvogodišnjeg praćenja, primljen u Hrvatski plivački savez kao punopravni član Karate liga u Osijeku

Plivači Oriona osvojili čak 297 Vinkovcima
medalja, a 87 puta bili su zlatni! 12 odličja

Sa 27 službenih natjecanja regionalnog, državnog i međunarodnog karaktera doni- Treće kolo otvorene karate lige,
jeli su 297 medalja čime su u kratko vrijeme postali jedan od najuspješnijih klubova u sklopu kojega je nastupilo preko
260 natjecatelja iz 18 klubova,
Protekla 2018. godina za junior Nikola Ćaleta osvojio je mjesto u kategoriji do 17 godina. “Na ovaj način želimo promicati održano je u nedjelju u Osijeku.
najmlađi vinkovački plivački dvije medalje, odnosno zlato na 50 Klub trenutno broji 40 registri- pozitivan razvoj mladih, koji bi Karate klub Vinkovci nastupio je
klub, koji u ožujku slavi tek metara leptir i broncu na 50 leđno, trebali razvijati pozitivne slike sa 10 natjecatelja u 15 kategorija,
treći rođendan, bila je izuzetno ističe trenerica Maša Pešec. Klub se ranih natjecatelja pri HPS-u i 40-ak o sebi, kao i prevenciju rizičnih koji su ukupno osvojili 12 odličja,
dinamična, rezultatski uspješna natjecao i na svjetski popularnim aktivnih članova koji pohađaju ponašanja te afirmaciju i popula- od čega 6 zlata, 3 srebra i 3 bronce.
i priznata od strane brojnih rele- Igrama bez granica u Đakovu. Po školu plivanja ili se plivanjem bave rizaciju plivačkoga sporta”, pojaš- Zlatni su bili Filip Periša, Mislav
vantnih sportskih institucija. prvi su puta i Vinkovci imali svoga rekreativno. Trenira ih Maša Pešec njava Maša Pešec. Kako kažu, s Iličić, Josip Slaviček i Lucija Mar-
predstavnika na ovom spektaklu i koja je u plivanju od malih nogu, radošću i željom za treniranjem tinović. Natjecatelji su nastupili
Franjo Sorčik to odmah izuzetno uspješno jer prvo kao plivačica i natjecateljica, i još boljim rezultatima ulaze u pod vodstvom trenera Pamele
franjo.sorcik@novosti.hr su u svom debitantskom nastupu a dugi niz godina i kao licencirana 2019. godinu, a iz svega navedeno- Kordanovski i Jakova Šikića, dok
osvojili brončane medalje. Ekipu FINA trenerica. ga vidljiv je napredak kluba, koji je majstor karatea Mladen Ivezić
Nastupili su plivači vinkovač- su činili Lana Jurić, Laura Matić, djeluje na zadovoljstvo svih koje sudio na turniru. “Sve pohvale
kog Oriona na čak 27 službenih Mia Čorak, Alojzije Ćaleta, Marin Maša Pešec istaknuta je i okuplja, kako novih, tako i starih za hrabre nastupe mladih kataša
natjecanja regionalnog, državnog Svilar i Marko Jurić. Zanimljivo pedagoška djelatnica pa svoju članova, roditelja, simpatizera i Marka Martinovića i Ane Rozić
i međunarodnog karaktera, na je da su se članovi kluba, treću struku uspješno spaja u rad s podupiratelja. kojima je ovo bio prvi karate
kojima su osvojili ukupno 297 godinu za redom, natjecali i na mladima na više polja. Dokaz turnir uopće, a posebna pohvala
medalja, od toga 87 zlatnih, 109 amaterskom triatlonu gdje su se, tome je što je kao članica Povjeren- PK Orion u kratko je vrijeme ide Filipu Periši i Loreni Vargi koji
srebrnih i 101 brončanu. Velika uz već dokazane plivačke sposob- stva za suzbijanje opojnih droga i postao najuspješniji plivački klub su prvi puta nastupili u katama na
stvar dogodila se 29. srpnja nosti, u koštac hvatali i s bicikliz- drugih ovisnosti naše županije naše županije u kojemu vlada natjecanju i u službenim katego-
prošle godine kada je klub, nakon mom i trčanjem. Na istom redovito inicirala prvo plivačko natjecanje pozitivna, radna, ali i prijateljska rijama pobjeđivali puno iskusnije
praćenja od dvije godine, primljen budu među najmlađim natjecate- “Plivajmo za zdrave Vinkovce”, atmosfera, a pred plivačicama i natjecatelje, što dokazuje veliki
u Hrvatski plivački savez kao ljima, a Lana Jurić osvojila je prvo koje je početkom prosinca okupilo plivačima ovoga kluba zasigurno potencijal za budućnost”, poručuju
punopravni član, nakon čega je učenike od 5. do 8. razreda vinko- je sjajna budućnost. treneri. FS
primljen i u članstvo Zajednice vačkih osnovnih škola.