Page 26 - Vinkovački list - 22. veljače 2019.
P. 26
PETAK 22.2.2019.

Uspjeh hrvatske atletske reprezentacije osoba s invaliditetom na IWAS Svjetskim igrama Odigrano Dvoransko otvoreno prvenstvo Vinkovaca

Eva Blažević u Emiratima Petra Olij najbolja
postavila državni rekord Na terenima Teniskog kluba je dokazao svu svoju kvalitetu i
Osvojena su ukupno četiri zlata, dva srebra i jedna bronca, a Vinkovci protekli vikend sa 6:1, 6:3 pobijedio Dominika
postavljen je jedan europski i čak tri državna rekorda odigrano je Dvoransko otvoreno Sabolića, te osvojio turnir u kate-
prvenstvo Vinkovaca za dječake goriji dječaka. Od domaćih igrača,
Članica Atletskog kluba osoba izbornika te učinili Hrvatsku broncom u kategoriji F40 u bacanju i djevojčice do 14 godina iz odnosno članova TK Vinkovci, na
s invaliditetom Vinkovci, Eva ponosnom. Osvojeno je sedam kugle u kojoj je postigla i državni kalendara Hrvatskog teniskog turniru su nastupili i Jakov Rimac,
Blažević, jedna je od hrvatskih medalja, od toga četiri zlatne, rekord. Eva je nastupala u kate- saveza, u sklopu kojega su posje- Roko Zrilić, Tin Petričević, Karlo
reprezentativaca koja je na dvije srebrne i jedna brončana, a goriji F56 – koplje i disk, a do titelji mogli uživati u odličnom Brkić i Juraj Ergotić. U kategori-
Svjetskim igrama u Ujedinjenim postavljen je jedan europski i čak državnog rekorda došla je u disci- tenisu. ji djevojčica u prvom polufina-
Arapskim Emiratima predstavi- tri državna rekorda. plini bacanja koplja u kojoj je rezul- lu Petra Olij iz Vinkovaca, prva
la Hrvatsku. Izvrsne rezultate tatom od 13.02m zauzela 5. mjesto. Franjo Sorčik nositeljica turnira, pobijedila je
ostvarila je u disciplini bacanja Katanušić je osvojio dvije zlatne U disciplini bacanja diska, Eva je franjo.sorcik@novosti.hr Saru Barbarić iz Osijeka sa 6:0,
diska, ali i u bacanju koplja u medalje, jednu u disciplini bacanja poboljšala svoj osobni rezultat, a 6:0, dok je u drugom polufina-
kojoj je postavila novi državni diska u kojoj je postavio i novi hitac od 12.90m bilo je dovoljno za Vrlo zanimljivo natjeca- lu Nera Tešankić iz Osijeka, inače
rekord. europski rekord, a drugu u bacanju 6. mjesto. nje kulminiralo je polufinalnim druga nositeljica turnira, pobije-
kugle. Matija Sloup također stavlja dvobojima. Kod dječaka Fran dila Korinu Roso, iz Osijeka, treću
Josipa Haluška dva zlata oko vrata, u kategoriji Nakon prošlogodišnje dvije Kuna iz Osijeka, inače prvi nositelj nosteljicu, sa 7:6, 6:2.
josipa.haluska@novosti.hr F40 – bacanje diska i kugle. Dva bronce sa svjetskih igara mladih, turnira pobijedio je Lukasa Slivara
srebra pripala su Gašparu u disci- ovo je bilo prvo svjetsko seniorsko iz Zagreba, koji je u turniru bio U finalu turnira Petra Olij je u
Proteklog vikenda službeno su plinama bacanja koplja i bacanje natjecanje članova atletskog kluba postavljen za trećeg nositelja, odličnom susretu pobijedila Neru
završene IWAS Svjetske igre na kugle. Ana Gradečak okitila se osoba s invaliditetom Vinkovci. sa 6:0, 6:3. U drugom polufina- Tešankić sa 6:2, 6:4, te osvojila
kojima su brojni sportaši s ampu- lu drugi nositelj turnira Dominik turnir u kategoriji djevojčica. Osim
tacijama, niskim rastom, u inva- Sabolić iz Zagreba pobijedio je u Petre, na turniru su klub predstav-
lidskim kolicima i s cerebral- neizvjesnom susretu domaćeg ljale i Klara Ančić, Lora Šupuković,
nom paralizom pokazali svoja Iliju Kopića, četvrtog nositelja Sara Đaković, Magdalena Matijević
zavidna sportska umijeća. Natje- turnira, sa 3:6, 6:4, 6:4. U finalu i Nina Marić. Nagrade u obje kate-
canje je okupilo 1500 sportaša iz turnira Fran Kuna još jednom gorije podijelio je Vlado Vergaš,
45 zemalja svijeta, među kojima vrhovni sudac turnira.
se našlo i 6 hrvatskih reprezen-
tativaca. Hrvatsku su u dalekim Prva liga za odbojkašice Hrvatske ulazi u samu završnicu
Ujedinjenim Arapskim Emiratima
predstavili Ana Gradečak, Matija Vukovarke pete u Hrvatskoj
Sloup, Ivan Katanušić, Vladimir
Gašpar, Matej Karčmačik te naša Pobjedom nad Marinom Ivana Đamarija zadovoljna je osva-
Eva Blažević. Kaštelom, u utakmici odigranoj janjem petog mjesta i igrom svojih
protekloga vikenda, odbojkaši- odbojkašica, iako ovako uvjer-
S natjecanjem su krenuli ce Enne Vukovar osigurale su ljivu pobjedu nije očekivala. U
nekoliko dana poslije otvorenja, prvo mjesto u Ligi za ostanak, sljedećem kolu ponovno se sastaju
a svakako su opravdali poziv odnosno pete su u Hrvatskoj. Bila Marina Kaštela i Enna Vukovar,