Page 26 - Vinkovački list - 27. rujna 2019.
P. 26
SPORT PETAK 27.9.2019.

Treća HNL - istok U dvorani Ekonomske škole sutra će se održati Memorijni judo turnir Higl open 2019.

Bedem poražen u Pleternici Nastupiti će
500 natjecatelja
Nogometaši Vukovara 1991 izgubli su još jedan susret ovoga puta od iz 12 država
Vihora. Slavija je upisala prvu prvenstvenu pobjedu i to protiv Bedema.
U Županji Graničar je ugostio Čepin, a završilo je bez pobjednika. U sklopu projekta “Nije
važno da si bolji od drugog,
Klub Kolo Pob. Ner. Por. Gol razl. Bod. nego jučerašnjeg sebe” kojeg
1. Kutjevo 6 4 20 9 14 sufinancira Središnji državni
2. Marsonia 6 3 30 6 12 ured za sport u organizaciji
3. Zrinski 6 3 30 5 12 Judo kluba Vinkovci održati će
4. Belišće 5 4 01 3 12 se Međunarodni judo turnir”
5. Čepin 5 3 11 6 10 Higl Open 2019.” na kojem se
6. Slavonija 6 3 12 5 10 očekuje sudjelovanje 500 natje-
7. Bedem 6 3 03 -1 9 catelja iz 12 država.
16. Vukovar 1991 6 0 06 -12 0

Rezultati 6. kola Parovi 7. kola – 28. i 29. 9. ’19. Tim povodom u prostorijema Projektom želimo promovira- nijski savez športova VSŽ i Turi-
Zrinski 1:0 Slavonija Bedem – Zrinski ZŠUGV- a održana je konferneci- ti Grad Vinkovce i kao turističku stička zajednica grada Vinkovaca.
Sloga NG 2:5 Oriolik Kutjevo – Slavija ja za medije na kojoj je bilo govora destinaciju za sudionke natjeca- “Grad Vinkovci dao je punu potpru
Vuteks Sloga 2:1 NAŠK o samom projektu te o Međuna- nja.”, rekao je Dolić. Na ovogo- organizaciji ovog turnira. S jedne
Belišće 1:0 Croatia Đakovo Vukovar 1991 – Marsonia rodnom tuniru koji se 15. godinu dišnjem turniru očekuje se nastup strane što JK Vinkovci kvalitet-
Graničar 1:1 Čepin Čepin – Vihor održava u spomen na Željka Higla, oko 500 natjecatelja iz dvanaest no radi tijekom cijele godine i
Vihor 3:0 Vukovar 1991 a od ove godine po prvi puta nosi država: Italije, Austrije, Slovenije, polučuje jako dobre rezultate., a
Marsonia 1:1 Kutjevo Đakovo-Croatia – Graničar naziv Međunarodni judo turnir Bosne i Hercegovine, Nizozem- izuzetno je značajno što je ovaj
NAŠK – Belišće “Higl open”. Naziv projekta “Nije ska, Srbije, Crne Gore, Makedo- turnir sastavni dio jednog kvali-
Slavija 4:0 Bedem važno da si bolji od drugog, nego nije, Rumunjske, Ukrajine, Češke, tetnog projekta što je prepoznao
Oriolik – Vuteks-Sloga jučerašnjeg sebe” dolazi od izreke Bugarske i Hrvatske. “Jedan od i Ured za šport te ovaj program i
Slavonija - Sloga Jigoro Kana, osnivača juda koji je ciljeva projekta u sklopu kojega se financira. Riječ je o turniru koji
znao da za zdrav psihosocijalni održava i ovaj turnir je omasov- je oduvjek organiziran na jednoj
Međužupanijska nogometna liga Osijek-Vinkovci razvoj nije važna pobjeda nego ljenje i unapređenje statusa judo visokoj razini i stoga nije ni čudo
ustrajnost i postupno napredova- sporta u VSŽ.”, zaključio je Dolić. da svake godine broji sve više
Dilj razmontirao Zrinski nje, rekao je Stipan Dolić, voditelj Partneri u ovom projektu su Grad natjecatelja.”, rekla je Andrea
projekta i trener u JK Vinkovci. Vinkovci, Zajednica športskih Vinković, pročelnica UO društve-
Dilj je pitanje pobjednika riješio već nakon šest minuta utakmice. Otok “U okviru aktivnosti projekta je udruga grada Vinkovaca, Župa- nih djelatnosti.
je slavio protiv Radničkog iz Županje. Radnički iz Meca odnio je puni promocija juda, obuka učenika
plijen iz Komletinaca, dok su Borinci došli do prve pobjede. osnovnih škola, kao i obuka
11. Mladost
12. Darda 5 3 0 2 9:6 9 Članovi KK Max Ivankovo na 19. međunarodnom karate turniru DBG open 2019 u Čitluku

rujna održan je 19. Međunarod- mjesto izgubile su Mia Orlović i
Rezultati 5. kola Parovi 6. kola – 28. i 29. 9. ‘19. ni karate turnir DBG open. na Iva Livaja. Natjecatelje je vodio hvala i tvrtkama “PVC stolarija
Darda 2:2 Mladost Mladost – Radnički (M) kojem je nastupilo 595 natje- učitelj karatea David Žgela. Maršić” i “Interijeri Salopek” na
Radnički (Ž) 0:2 Otok Borac (KV) - Slavonac (K) catelja iz 43 kluba iz 6 država Drugi dan bio je rezerviran za njihovom doprinosu u realizaci-
Šokadija 1:0 Olimpija Višnjevac – Borinci (BiH, Mađarska, Austrija, obilazak svetišta u Međugorju, ji ovog puta.”, poručili su Karate
Valpovka 2:0 Borac (B) Zrinski – Torpedo Egipat, Crna Gora i RH). kao i odlazak na Brdo ukazanja. kluba “Max” Ivankovo. Iz kluba
NK Dilj 5:0 Zrinski Borac (B) – Dilj Pri povratku kući mladi ivanko- obavještavaju kako je u tijeku
Torpedo 4:1 Višnjevac Olimpija – Valpovka Karate klub „Max“ Ivankovo vačni navratili su i u Mostar, a upis novih članova i to u vrijeme
Borinci 2:1 Borac (KV) Otok – Šokadija na natjecanje je prijavio 13 posjetili su i Stari most. “Zahva- treninga koji se održavaju pone-
Slavonac (K) 1:4 Radnički (M) Darda - Radnički (Ž) natjecatelja u 15 kategorija ljujemo se Općini Ivankovo i djeljekom, srijedom i petkom od
koji su tom prilikom osvojili načelniku gospodinu Marku Mili- 19 sati i 30 minuta do 21,00 sat.
Druga ŽNL – Nogometno središte Vinkovci ukupno devet odličja od čega čeviću što su nam pomogli da Ž.K.
dva zlatna, pet srebrnih i dva sudjelujemo na turniru u Čitluku
Cerićanci još bez poraza brončana. Zlatno odličje osvojili i posjetimo Međugorje. Također
su Iva Kockarević i Matej Tisucki.
Nogometaši Mladosti iz Cerića u dosadašnijh pet kola upisali su isto
toliko i pobjeda. Nuštarska Nosteria ima četiri pobjede i jedan nerješen
rezultat, a u ovom kolu sa šest golova napunili su mrežu Privlačana.

Klub Kolo Pob. Ner. Por. Gol razl. Bod. Na Međunarodnom para atletskom mitingu u Zagrebu AKOSI osvojili četiri medalje
7. Croatia
8. Slavonac 5 3 1 1 10:7 10 U nedjelju, 22. rujna, na brončane, a važno je istaknuti je Martina Dragičević osvojila
9. Mladost P atletskim borilištima Sportskog kako je ovaj vinkovački klub brončanu medalju u bacanju
10. Borac 5 3 0 1 7:5 9 parka Mladost u Zagrebu održano nastupio s 10 članova, odnosno u koplja F54 s novim državnim
11. Lovor je prvo izdanje Zagreb Opena – najbrojnijem sastavu u povijesti rekordom za tu klasifikacijsku
12. Sloga 5 2 1 1 8:6 7 Međunarodnog para atletskog kluba. grupu. Marin Lozić također je
13. HNK Vinkovci mitinga na kojemu je nastupilo osvojio broncu u bacanju kugle
14. Zrinski 5 2 0 2 10:8 6 preko 140 natjecatelja iz Hrvatske, Eva Blažević je u disciplini u F37. Mario Alilović osvojio je
Austrije, Srbije, Grčke, Icelanda, bacanja koplja F56 osvojila zlatnu četvrto mjesto u bacanju kugle,
5 1 1 2 5:8 4 Bosne i Hercegovine, Slovenije i medalju, Ivana Purkić u bacanju Borna Miškolci šesto mjesto u
Slovačke. Iz Hrvatske je nastupilo kugle F46 srebrnu medalju, dok utrci na 100m, Dario Dujić bio
5 1 1 2 5:13 4 14 Atletskih klubova za osobe s je peti na 100m, Tomislav Šarac
invaliditetom, a među njima je osvojio je šesto mjesto u bacanju
5 1 0 3 5:6 3 bio i Atletski klub osoba s invali- kugle, Domagoju Bariniću pripalo
ditetom Vinkovci. je osmo mjesto u bacanju kugle,
4 1 0 3 2:7 3 a u istoj kategoriji deseto mjesto
AKOSI su na natjecanju u osvaja Toma Žoldin.
5 1 0 3 4:16 3 Zagrebu, osim što su ostvarili jako
puno osobnih rekorda, osvojili Sljedeće natjecanje za Atletski
5 1 0 3 2:20 3 ukupno četiri medalje i to jednu klub s invaliditetom Vinkovci je u
zlatnu, jednu srebrnu i dvije Velikoj Gorici 28. rujna 2019. J.H.
5 0 0 4 3:13 0

Rezultati 5. kola Parovi 6. kola – 29. 9.
Mladost /C/ 2:0 Sloga Sloga – Croatia
Slavonac 1:0 Mladost /A/ Borac – Zrinski
Nosteria 6:0 Mladost /P/